Toistoleuanvedon SM-kisoihin 29.10.2016 ilmoittautuneet

Julkaistu: 17.10.2016

Toistoleuanvedon SM-kisoihin ilmoittautui määräaikaan mennessä 87 urheilijaa.

Suoritusjärjestys määräytyy viime vuoden SM-kisojen tulosten perusteella käännetyssä järjestyksessä: viime vuoden voittaja vetää viimeisenä, mikäli osallistuu samaan sarjaan tänä vuonna. Urheilijat, jotka kilpailevat eri sarjassa tai jotka eivät olleet mukana viime vuoden kisoissa, vetävät arvotussa järjestyksessä.

Osallistujat sarjoittain suoritusjärjestyksessä (suluissa mahdollinen SM-kisasijoitus samasta sarjasta viime vuodelta):

Naiset alle 55 kg
Ruotsalainen Hanna, Helsinki
Kangastupa Hanna, Alajärvi
Heikkinen Heli, Vesivehmaan Vire (1)

Naiset alle 70 kg
Lahtinen Henriikka, Helsinki
Ahonen Joanna, Kerava
Turpela Mari, Jyväskylä
Thureson Milja, Turun Toverit
Kallioinen Mari, Jyväskylä
Laasala Irina, Akaa (3)
Vahtila Milla, Helsinki (2)
Jokinen Nelli, Turku (1)

Naiset yli 70 kg
Kinnunen Anne-Elina, Nordic Power
Tupamäki Johanna, Keljon Viesti (1)

Miehet alle 60 kg
Metsälä Jarmo, Espoo

Miehet alle 70 kg
Sivonen Teemu, Hakalan Urheiluseura
Matila Timo, Vire Salo
Paronen Santeri, Tampere
Kangas Harri, Kauhajoen Karhu (2)

Miehet alle 80 kg
Koponen Ville, Kuopio
Salmesvirta Klaus, Jyväskylä
Kangas Tero, Tampere (2)
Ruokonen Juha, Jyväskylän Voimaklubi (1)

Miehet alle 90 kg
Kurkela Ilkka, Espoo
Kettunen Marko, Valtimon Vasama
Nikunoja Martti, Tampere
Hakasuo Jyrki, Huittinen (3)

Miehet alle 100 kg
Kaski Antti, Vantaa
Vilmi Mikko, Kokkola
Laasala Lauri, Akaa
Ristikangas Mikko, Espoo
Siltaoja Ari, Seinäjoki
Alasaarela Jaakko, ZEF Warriors (5)

Miehet alle 110 kg
Ukkonen Tero, Seinäjoki
Hanttu Jere, Helsinki (3)

Miehet yli 110 kg
Tiensuu Mikko, Tammela
Vihonen Aleksi, CrossFit Basement
Häkkilä Jere, Alavuden Urheilijat
Kuronen Tuomas, Lahti
Tolonen Harri, Tuusula
Kenkkilä Valtteri, Tampere
Hakala Janne, Forssa

Tytöt alle 19 v, alle 40 kg
Kullas Aivika, Kiskon Kiskojat (1)

Tytöt alle 19 v, yli 50 kg
Haapkylä Heini, Pyhtään Kisa

Pojat alle 19 v, alle 60 kg
Kallio Konsta, Vantaa
Kopola Juho, Sievin Sisu

Pojat alle 19 v, alle 80 kg
Pesonen Lasse, Oulu (2)
Hanttu Aaro, Helsinki (1)

Pojat alle 19 v, yli 80 kg
Pykäläinen Veerti, Joensuu

Naiset yli 40 v, alle 60 kg
Metsälä Tarja, Espoo (1)

Naiset yli 50 v, alle 60 kg
Laine Iina, Uusikaupunki
Tikanoja Maija, Helsinki (1)

Naiset yli 60 v, yli 60 kg
Rantanen Maj-Lis, Kaarina (1)

Miehet yli 40 v, alle 80 kg
Nissinen Markku, Kajaani
Kinnunen Petri, Helsinki (2)

Miehet yli 40 v, alle 100 kg
Heikkala Jani, Helsinki
Hyvärinen Jukka, Turku
Nissinen Jukka, Kuopion Palomiesurheilijat (5)
Keskinen Marko, Helsinki (4)
Savonen Janne, Espoo (2)
Kalenius Ilkka, Nokian Street Workout (1)

Miehet yli 40 v, yli 100 kg
Hurtamo Tero, Alahärmän Kisa
Manninen Harri, Jalasjärvi (1)

Miehet yli 50 v, alle 80 kg
Justen Hannu, Rauma
Keränen Asko, Tampere (6)
Ahonen Ismo, Tornio (4)
Immonen Arto, TCG Oulu (2)

Miehet yli 50 v, alle 100 kg
Vilja Erkki, Lahti
Vainio Jari, Iittala
Huovinen Jouko, Keljon Viesti (2)
Häkkilä Kari, Alavuden Urheilijat (1)

Miehet yli 50 v, yli 100 kg
Hänninen Jari, Espoo (2)
Rinne Tuomas, Sali82 Turku (1)

Miehet yli 60 v, alle 80 kg
Kaitanen Seppo, Espoo
Saario Timo, VTT
Tuunainen Jouko, Jyväskylä
Messo Heikki, Helsinki
Rantanen Pekka, Kaarina (4)

Miehet yli 60 v, alle 100 kg
Fagerlund  Rainer, Jyväskylä (4)
Salmela Seppo, Hyvinkää (3)
Kaikkonen Reino, Keljon Viesti (2)

Miehet yli 60 v, yli 100 kg
Halla-aho Ilkka, Balanssi Nummela
Jukkola Jouko, Helsinki

Miehet yli 70 v, alle 80 kg
Mikkonen Ilkka, Ulvila
Mälkiä Esko, Jyväskylä
Kasurinen Olli, Pieksämäki (3)
Gustafsson Erik, Alavus (2)
Westman Ilpo, Voikkaa (1)