MM-kisojen osallistujat ja aikataulu

Julkaistu: 17.05.2019

Lauantai 15.6. – Lisäpainokilpailut

10.00 – 11.00 Miesten sarjojen punnitus

12.00 Vetoryhmä 1

Miehet 60 kg
Michał Fila (Puola)
Igor Do Rêgo Monteiro (Brasilia)
Sakari Mäntyselkä (Suomi)
Arto Immonen (Suomi)
Jose Sorvaniemi (Suomi)

Miehet 70 kg
Aitor Puche Sánchez (Espanja)
Harri Kangas (Suomi)
Martti Karppela (Suomi)
Tomi Koskela (Suomi)

Miehet 80 kg
Sérgio Ferreira (Brasilia)
David Espes Moya (Espanja)
Petar Nemčić (Kroatia)
Patrik Johansson (Ruotsi)
Tero Kangas (Suomi)
Ville Koponen (Suomi)
Lasse Pesonen (Suomi)

Palkintojenjako

13.45 Vetoryhmä 2

Miehet 90 kg
Adam Frost (Iso-Britannia)
Sergei Samus (Iso-Britannia)
Teemu Ojala (Suomi)
Konsta Koivuranta (Suomi)
Marko Mäkinen (Suomi)

Miehet 100 kg
Tapio Hokkanen (Suomi)
Marko Haarahiltunen (Suomi)
Jani Heikkala (Suomi)

Miehet 110 kg
Ilkka Outa (Suomi)
Vesa Timperi (Suomi)
Lauri Laasala (Suomi)

Miehet +110 kg
Mattias Viljamaa (Viro)
Tero Hurtamo (Suomi)
Jere Häkkilä (Suomi)
Tuomo Kilpeläinen (Suomi)

Palkintojenjako

13.00 – 14.00 Naisten sarjojen punnitus

15.30 Vetoryhmä 3

Naiset 50 kg
Amal Baatia (Saudi-Arabia)
Han Vo (Suomi)
Tarja Metsälä (Suomi)
Vilja Hujanen (Suomi)

Naiset 60 kg
Katarzyna Najman (Puola)
Mari Kallioinen (Suomi)
Hanna Ahvenainen (Suomi)
Minna Silvennoinen (Suomi)

Naiset 70 kg
Marianne Katila (Suomi)
Mari Turpela (Suomi)
Irina Laasala (Suomi)

Naiset +70 kg
Anne-Elina Kinnunen (Suomi)
Elina Luontila (Suomi)

Palkintojenjako

Sunnuntai 16.6. – Toistokilpailut

10.00 – 11.00 Naisten sarjojen punnitus

11.00 – 12.00 Miesten sarjojen punnitus

12.00 Naiset 50 kg
Amal Baatia (Saudi-Arabia)
Aivika Kullas (Suomi)
Liina Luukkaa (Suomi)
Petra Pennanen (Suomi)

12.15 Naiset 60 kg
Helena Forsen (Ruotsi)
Heli Heikkinen (Suomi)
Mari Hakasuo (Suomi)
Heini Haapkylä (Suomi)

12.30 Naiset 70 kg
Soila Saarnio (Suomi)
Mari Turpela (Suomi)
Nelli Riihuhta (Suomi)

12.40 Naiset +70 kg
Anne-Elina Kinnunen (Suomi)
Jonna Häkkilä (Suomi)

Palkintojenjako

13.00 Miehet 60 kg
Michał Fila (Puola)
Jose Sorvaniemi (Suomi)
Heikki Messo (Suomi)
Janne Niemelä (Suomi)

13.15 Miehet 70 kg
Heikki Luukkaa (Suomi)
Markku Nurmi (Suomi)
Marko Dammert (Suomi)

13.30 Miehet 80 kg
Timo Matila (Suomi)
Aaro Hanttu (Suomi)
Niko Ranta (Suomi)

Palkintojenjako

14.00 Miehet 90 kg
Milen Zhelyazkov (Bulgaria)
Sergei Samus (Iso-Britannia)
Joonas Mäkipelto (Suomi)
Janne Savonen (Suomi)
Jyrki Hakasuo (Suomi)

14.15 Miehet 100 kg
Ari Siltaoja (Suomi)
Tero Ukkonen (Suomi)
Mikko Ristikangas (Suomi)

14.30 Miehet 110 kg
Valtteri Kenkkilä (Suomi)
Tuomas Rinne (Suomi)
Jouko Jukkola (Suomi)

14.40 Miehet +110 kg
Mattias Viljamaa (Viro)
Tero Hurtamo (Suomi)
Harri Manninen (Suomi)

Palkintojenjako