Lisäpainoleuanvedon veteraanien ja junioreiden SM-kisoihin/yleisten sarjojen Suomen Cupiin ilmoittautuneet 16.2.2019

Julkaistu: 03.02.2019

Miehet 40 v, 70 kg
Jääskeläinen Jussi, Kerava
Laine Markku, Espoo
Kangas Harri, KauhajKa
Forsten Miika, Forssa

Miehet 40 v, 80 kg
Ojala Petri, Vesilahti
Kinnunen Petri, Helsinki
Maisniemi Kreu, Helsinki
Karvonen Matti, Turku
Nissinen Jukka, KuopionPU
Kangas Tero, Tampere

Miehet 40 v, 90 kg
Välkkynen Petri, TurSa
Sääksjärvi Pekka, Hämeenlinna

Miehet 40 v, 100 kg
Heikkala Jani, Helsinki
Hakasuo Jyrki, Huittinen

Miehet 40 v, 110 kg
Karvonen Mikko, Turku
Isoaho Jari, KelVi

Miehet 40 v, +110 kg
Hurtamo Tero, AlahKi
Kilpeläinen Tuomo, Oulu

Miehet 50 v, 60 kg
Immonen Arto, TCGOulu
Metsälä Jarmo, Espoo

Miehet 50 v, 70 kg
Tieksola Olli-Pekka, Espoo
Jokinen Lauri, Riihimäki

Miehet 50 v, 80 kg
Häkkilä Kari, AlavU

Miehet 50 v, 90 kg
Koskinen Veijo, KauhajKa
Vilja Erkki, Lahti
Varpelaide Jouni, Sipoo
Vainio Jari, Iittala
Huovinen Jouko, Jyväskylä

Miehet 50 v, 100 kg
Timperi Vesa, Kouvola
Kautiainen Ossi, Helsinki

Miehet 50 v, 110 kg
Rinne Tuomas, Turku

Miehet 60 v, 80 kg
Saario Timo, VTT
Rantanen Pekka, Kaarina
Jokinen Hannu, Nummela

Miehet 60 v, 90 kg
Leivo Matti, Loimaa

Miehet 60 v, 100 kg
Mikkonen Kai, SaJy

Miehet 60 v, 110 kg
Halla-aho Ilkka, BalNummela
Jukkola Jouko, Helsinki
Kaikkonen Reino, KelVi

Miehet 70 v, 80 kg
Mälkiä Esko, Jyväskylä
Fagerlund Rainer, Jyväskylä
Rauhanen Juhani, Helsinki

Naiset 40 v, 60 kg
Länsisalmi Miia, Lahti
Kauko Kirsi, Jyväskylä

Naiset 40 v, 70 kg
Harju Marita, Jyväskylä

Naiset 40 v, +70 kg
Laasala Irina, Akaa

Naiset 50 v, 50 kg
Jaaranen Johanna, Helsinki
Metsälä Tarja, Espoo

Naiset 50 v, 60 kg
Mäkirinne-Autio Minna, Espoo
Heikkinen Heli, VesivehVi
Tikanoja Maija , Helsinki

Naiset 50 v, 70 kg
Kara Johanna, Espoo
Saarnio Soila, Kauniainen

Naiset 60 v, 60 kg
Nurminen Marketta, Helsinki

Naiset 60 v, 70 kg
Rantanen Maj-Lis, Kaarina

Pojat 15 v
Åbrant Sebastian, Vaasa
Flink Elmo, Jyväskylä
Kopola Juho, SiSi

Pojat 19 v, 70 kg
Sire Justus, Mäntsälä

Tytöt 15 v
Hujanen Helmi, Akaa
Hujanen Vilja, Akaa

Tytöt 19 v, +50 kg
Haapkylä Heini, PyhtKi
Vilja Melissa, Lahti

Miehet 70 kg
Mäntyselkä Sakari, KelVi

Miehet 80 kg
Ranta Niko, LaihLu
Pesonen Lasse, Pirkkala
Karppela Martti, KelVi

Miehet 90 kg
Lohimäki Miikka, Helsinki
Ojala Teemu, Espoo
Luttinen Mikko, Riihimäki
Koivuranta Konsta, KelVi

Miehet 100 kg
Hokkanen Tapio, Turku
Laasala Lauri, Akaa
Kostiander Kimmo, Kausala
Haarahiltunen Marko, Jyväskylä

Miehet 110 kg
Outa Ilkka, Espoo

Naiset 60 kg
Karlsson Nina, Hinthaara
Jäntti Inna, Hollola
Viitanen Sini, Tampere
Kallioinen Mari, Jyväskylä
Visuri Anna, Oulu
Mustonen Susanna, TCGOulu

Naiset 70 kg
Turpela Mari, Jyväskylä

Naiset +70 kg
Koskimaa Heli, Suinula