Lisäpainoleuanvedon SM-kisoihin 2014 ilmoittautuneet

Julkaistu: 24.03.2014

Jyväskylässä 5.4.2014 järjestettäviin Lisäpainoleuanvedon SM-kisoihin on ilmoittautunut 96 urheilijaa.

Miehet alle 70 kg

Juhana Ylitervo (Oulu)
Arto Lyhteilä (Orivesi)
Joonas Koskinen (Tampere)
Markus Grahn (Lahti)
Juho Kuusela (Lahti)
Jaakko Väyrynen (Mikkeli)
Tomi Kesti (Karkkila)
Markku Vahtila (Helsinki)
Ville Hynninen (Tampere)
Lauri Jokinen (Riihimäki)
Martti Karppela (Jyväskylä)
Tommi Koivistoinen (Tampere)
Timo Paukku (Pihtipudas)
Kimmo Ojala (Jyväskylä)
Aku Lindgrén (Varpaisjärvi)
Heikki Ulmanen (Tampere)
Janne Hakanen (Jurva)
Teemu Sivonen (Hyvinkää)
Tomi Järvinen (Jyväskylä)
Barry Abdoulaye (Jyväskylä)
Jan Haglund (Helsinki)
Juha Pulkki (Tervakoski)
Riku Takala (Jyväskylä)
Harri Kangas (Seinäjoki)
Teemu Hätinen (Kuopio)
Jukka Rouhuvirta (Helsinki)

Miehet alle 80 kg

Juuso Huusko (Oulu)
Antti Kantola (Nokia)
Tuomas Burke (Helsinki)
Esko Hirvijoki (Espoo)
Ilkka Kalenius (Nokia)
Juha Hakanen (Jyväskylä)
Miika Laitinen (Espoo)
Konsta Koivuranta (Jyväskylä)
Petri Koljonen (Espoo)

Miehet alle 90 kg

Iiro Vuoristo (Vantaa)
Erik Lindroos (Vaasa)
Jonne Sandström (Espoo)
Pekka Perkiömäki (Ylihärmä)
Karri Ikola (Huittinen)
Jyrki Eriksson (Helsinki)
Jussi Hietaniemi (Vihtavuori)
Jari Hakanen (Muurame)
Tuomas Rytkönen (Jyväskylä)

Miehet alle 100 kg

Tuomas Hirvijoki (Valkeakoski)
Veli-Pekka Vihonen (Jyväskylä)
Rami Lehtinen (Lahti)
Antti Ala-Laurinaho (Turku)
Markus Pullinen (Suolahti)
Jere Häkkilä (Alavus)
Teemu Ojala (Espoo)
Otto Kuikka (Helsinki)
Ilkka Outa (Espoo)
Jani Illokoski (Hyvinkää)
Jani Heikkala (Helsinki)
Tommi Mäkinen (Jalasjärvi)
Roy Holappa (Oulu)
Toni Riuttanen (Jyväskylä)

Miehet raskas sarja

Joona Heino (Jyväskylä)
Ari Siltaoja (Seinäjoki)
Ilari Kampman (Jyväskylä)
Tomi Kämäräinen (Tampere)
Martti Rasimus (Jyväskylä)
Harri Manninen (Pirkkala)
Arto Piik (Jyväskylä)
Tuomas Kuronen (Lahti)

Naiset alle 55 kg

Iina Laine (Uusikaupunki)
Anna Kiviharju (Helsinki)
Sini Mattila (Jyväskylä)
Heli Heikkinen (Asikkala)

Naiset alle 70 kg

Annastiina Rajaniemi (Jyväskylä)
Tiina Valli (Nokia)
Annika Huuhtanen (Espoo)
Johanna Forsström (Lahti)
Noora Heinonen (Lieto)
Katarina Nordberg (Helsinki)

Pojat alle 19 v.

Jonathan Marjeta (Kokkola)
Sakari Mäntyselkä (Kuopio)
Pire Sibomana (Jyväskylä)
Oskari Hautamäki (Jyväskylä)
Jouni Kaikkonen (Korpilahti)
Jonathan Rintamäki (Ähtäri)
Juuso Puusa (Paimio)
Jere Mustonen (Lappeenranta)

Tytöt alle 19 v.

Iida Jokinen (Riihimäki)

Miehet yli 50 v.

Juhani Reinikainen (Jyväskylä)
Kari Häkkilä (Alavus)
Kai Mikkonen (Savonlinna)
Janne Virtanen (Jyväskylä)
Veli-Matti Laurila (Oulu)
Arto Immonen (Oulu)

Miehet yli 60 v.

Reino Kaikkonen (Korpilahti)
Seppo Salmela (Hyvinkää)

Miehet yli 70 v.

Esko Mälkiä (Jyväskylä)
Ilkka Mikkonen (Ulvila)

Naiset yli 50 v.

Irja Virtala (Jyväskylä)