Toistoleuanvedon SM-kisoihin 2014 ilmoittautuneet

Julkaistu: 14.07.2014

Toistoleuanvedon SM-kisoihin ilmoittautui määräaikaan mennessä 82 kilpailijaa.

Suoritusjärjestys määräytyy viime vuoden parhaiden kilpailutulosten perusteella, käännetyssä järjestyksessä: suurimman toistomäärän vuonna 2013 tehnyt urheilija vetää viimeisenä. Urheilijat, joilla ei ole toistoleuanvetotulosta viime vuodelta, vetävät ilmoittautumisjärjestyksessä.

Osallistujat sarjoittain suoritusjärjestyksessä (suluissa mahdollinen kilpailutulos viime vuodelta):

RYHMÄ I

Miehet alle 70 kg
Heinonen Valtteri, Helsinki
Leppänen Jesse, Nokia
Vahtila Markku, Helsinki
Kekola Tuomas, Lahti
Renlund Sebastian, Helsinki
Sourulahti Saku, Jyväskylä
Saarikko Jukka, Helsinki
Lampi Jari, Töysä (30)
Kangas Harri, Seinäjoki (37)

Miehet alle 80 kg
Laitinen Miika, Espoo
Grobys Klaus, Vaasa
Orjala Jere, Turku
Sipilä Juha-Matti, Valkeakoski
Ristimäki Olli, Kouvola
Peltomaa Miikka, Espoo
Myller Tomi, Vantaa
Sivonen Teemu, Hyvinkää (39)

Miehet alle 90 kg
Mäenpää Pauli, Klaukkala
Tuomola Antti, Helsinki
Haapanen Mikko, Tampere
Burke Tuomas, Eura
Eriksson Jyrki, Helsinki (24)
Koivuranta Konsta, Jyväskylä (35)

Miehet alle 100 kg
Rintala Jani, Tampere
Horttanainen Tero, Jyväskylä
Huhtinen Elias, Jyväskylä
Paldanius Kimmo, Jyväskylä (19)
Räsänen Esa, Tampere (22)
Oksanen Jukka, Tampere (24)

Miehet raskas sarja
Takala Mika, Espoo
Siltaoja Ari, Seinäjoki
Kuronen Tuomas, Lahti
Hynni Arttu, Vantaa
Kylmälä Juha, Hamina
Huhtamo Tero, Härmä
Plaami Antti, Helsinki
Kampman Ilari, Tampere
Häkkilä Jere, Alavus (16)
Hanttu Jere, Helsinki (21)

RYHMÄ II

Naiset alle 55 kg
Kiviharju Anna, Helsinki
Heikkinen Heli, Asikkala
Kangasniemi Heidi, Tampere

Naiset alle 70 kg
Vahtila Milla, Helsinki
Tupamäki Johanna, Jyväskylä
Lejonqvist Hanna, Hämeenlinna
Mattila Sini, Jyväskylä
Huuhtanen Annika, Espoo

Miehet yli 40v, alle 80 kg
Vähäkangas Marko, Oulu
Rantala Jussi, Lempäälä
Saarinen Osmo, Lohja
Matila Timo, Salo (25)
Jokinen Lauri, Riihimäki (26)
Kalenius Ilkka, Nokia (27)

Miehet yli 40v, alle 100 kg
Soila Joonas, Tampere
Vilja Erkki, Lahti
Wäljas Ilmari, Tampere
Heikkala Jani, Helsinki
Helin Janne, Helsinki

Miehet yli 40v, raskas sarja
Piik Arto, Jyväskylä
Manninen Harri, Pirkkala (19)

Miehet yli 50v, alle 80 kg
Messo Heikki, Helsinki
Kuisma Ari, Pieksämäki
Strömsholm Rolle, Tampere
Renlund Lars, Espoo

Miehet yli 50v, alle 100 kg
Luomala Juha, Valkeakoski
Heiskanen Jouni, Joensuu
Häkkilä Kari, Alavus (20)

Miehet yli 50v, raskas sarja
Kantanen Arto, Pieksämäki
Jukkola Jouko, Helsinki

Miehet yli 60v, alle 100 kg
Salmela Seppo, Hyvinkää

Miehet yli 70v, alle 80 kg
Mälkiä Esko, Jyväskylä
Gustafsson Erik, Jyväskylä
Mäkinen Vesa, Tampere

Naiset yli 40v, alle 60 kg
Bies Johanna, Hamina
Metsälä Tarja, Espoo

Naiset yli 50v, alle 60 kg
Nurminen Marketta, Helsinki

Pojat alle 19v, alle 80 kg
Ruotsalainen Oliver, Siilinjärvi
Hanttu Aaro, Helsinki

Tytöt alle 19v, alle 40 kg
Mäenpää Selma, Klaukkala
Jokinen Iida, Riihimäki (7)

Tytöt alle 19v, alle 50 kg
Haapkylä Heini, Pyhtää (18)