Tulokset

22.01.2022 MM Helsinki

P11 | Toistokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino Toistot Hylätyt Tulos Lisätiedot
1 Oiva Hakasuo Huittinen 29.8 16 0 16
P15 | Toistokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino Toistot Hylätyt Tulos Lisätiedot
1 Romeo Dammert Lahti 58.9 48 0 48 SE
P19 70 kg | Toistokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino Toistot Hylätyt Tulos Lisätiedot
1 Jimi Saari Virrat 62.3 51 5 46
2 Elmo Flink Jyväskylä 66.4 46 6 40
3 Kristian Autio Espoo 62.8 39 8 31
P19 yli 70 kg | Toistokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino Toistot Hylätyt Tulos Lisätiedot
1 Jiri Harju-Heikkilä KauhajKa 71.4 40 7 33
2 Elmeri Kujala OSC 73.6 29 2 27
3 Veeti Kemppainen OSC 77.4 27 3 24
T11 | Toistokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino Toistot Hylätyt Tulos Lisätiedot
1 Sofia Ukkonen Seinäjoki 36.3 29 4 25
2 Anni Hakasuo Huittinen 50.8 29 6 23
3 Elmi Mäkelä Savitaipale 36.6 21 5 16
T15 | Toistokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino Toistot Hylätyt Tulos Lisätiedot
1 Vilja Hujanen Akaa 54.4 25 2 23
T19 yli 50 kg | Toistokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino Toistot Hylätyt Tulos Lisätiedot
1 Heini Haapkylä Pyhtää 58.6 39 7 32
M40 60 kg | Toistokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino Toistot Hylätyt Tulos Lisätiedot
1 Janne Niemelä VieskVo 58.2 45 0 45 (yleisessä sarjassa)
M40 70 kg | Toistokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino Toistot Hylätyt Tulos Lisätiedot
1 Teemu Sivonen HakU 69.9 54 1 53 (yleisessä sarjassa)
2 Harri Karjalainen Helsinki 67.1 54 1 53 (yleisessä sarjassa)
3 Teemu Kinnunen Virrat 69.1 52 2 50
4 Hannu Jääskeläinen Heinävesi 67.2 48 2 46 (yleisessä sarjassa)
M40 80 kg | Toistokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino Toistot Hylätyt Tulos Lisätiedot
1 Matti Karvonen LohtVe 77.1 57 1 56 (yleisessä sarjassa)
2 Petri Kinnunen Helsinki 76.6 47 1 46 (yleisessä sarjassa)
3 Markku Sorosuo NNRY 75.9 32 0 32
M40 90 kg | Toistokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino Toistot Hylätyt Tulos Lisätiedot
1 Jyrki Hakasuo Huittinen 83.8 51 0 51 (yleisessä sarjassa)
M40 100 kg | Toistokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino Toistot Hylätyt Tulos Lisätiedot
1 Mikko Karvonen LohtVe 92.0 33 2 31 (yleisessä sarjassa)
M40 110 kg | Toistokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino Toistot Hylätyt Tulos Lisätiedot
1 Jari Isoaho KelVi 101.0 19 2 17
2 Kaj Wasenius Helsinki 107.3 12 0 12
M50 70 kg | Toistokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino Toistot Hylätyt Tulos Lisätiedot
1 Timo Matila Vire 69.5 62 5 57 (yleisessä sarjassa)
2 Heikki Luukkaa Turku 70.0 49 0 49 (yleisessä sarjassa)
M50 80 kg | Toistokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino Toistot Hylätyt Tulos Lisätiedot
1 Juha Ruokonen Jyväskylä 73.2 63 0 63 (yleisessä sarjassa)
2 Esko Heinola Kurikka 72.0 28 0 28
3 Jarmo Takala Lahti 75.9 24 2 22
M50 90 kg | Toistokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino Toistot Hylätyt Tulos Lisätiedot
1 Markus Holopainen Helsinki 80.3 61 2 59 (yleisessä sarjassa)
2 Erkki Vilja Lahti 84.4 33 3 30
3 Patrik Strandström Helsinki 83.4 21 1 20 (yleisessä sarjassa)
M50 100 kg | Toistokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino Toistot Hylätyt Tulos Lisätiedot
1 Jouni Varpelaide HSW 91.7 19 2 17
M50 110 kg | Toistokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino Toistot Hylätyt Tulos Lisätiedot
1 Juhani Reinikainen Jyväskylä 101.6 17 3 14
M50 yli 110 kg | Toistokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino Toistot Hylätyt Tulos Lisätiedot
1 Harri Manninen Jalasjärvi 110.6 30 1 29 (yleisessä sarjassa)
M60 60 kg | Toistokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino Toistot Hylätyt Tulos Lisätiedot
1 Heikki Messo Helsinki 59.2 60 1 59 (yleisessä sarjassa)
M60 70 kg | Toistokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino Toistot Hylätyt Tulos Lisätiedot
1 Antero Lassila Seinäjoki 67.4 33 1 32
M60 80 kg | Toistokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino Toistot Hylätyt Tulos Lisätiedot
1 Timo Saario Espoo 73.8 45 1 44 (yleisessä sarjassa)
2 Hannu Toivanen Kuopio 77.7 38 0 38
3 Kenneth Morelius Rajamäki 78.1 31 1 30 (yleisessä sarjassa)
M60 90 kg | Toistokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino Toistot Hylätyt Tulos Lisätiedot
1 Jari Vainio Iittala 80.1 49 2 47 (yleisessä sarjassa)
2 Kari Häkkilä AlavU 82.6 35 1 34
M60 100 kg | Toistokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino Toistot Hylätyt Tulos Lisätiedot
1 Veijo Koskinen KauhajKa 91.8 23 1 22 SE M60
2 Harri Helander Kerava 91.3 19 2 17
M60 110 kg | Toistokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino Toistot Hylätyt Tulos Lisätiedot
1 Ilkka Halla-aho Lohja 103.8 13 3 10
M70 70 kg | Toistokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino Toistot Hylätyt Tulos Lisätiedot
1 Pekka Rantanen Kaarina 68.6 38 0 38 SE M70
M70 80 kg | Toistokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino Toistot Hylätyt Tulos Lisätiedot
1 Antero Såg Jyväskylä 76.8 17 0 17
2 Tapani Ruotanen Tuusula 72.9 16 14 2
M80 60 kg | Toistokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino Toistot Hylätyt Tulos Lisätiedot
1 Matti Oksanen TaSi 53.8 23 2 21 (yleisessä sarjassa)
N40 70 kg | Toistokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino Toistot Hylätyt Tulos Lisätiedot
1 Marita Harju KelVi 61.6 36 3 33 (yleisessä sarjassa)
N40 yli 70 kg | Toistokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino Toistot Hylätyt Tulos Lisätiedot
1 Elina Luontila Red Weasels 70.2 30 0 30 (yleisessä sarjassa)
N50 50 kg | Toistokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino Toistot Hylätyt Tulos Lisätiedot
1 Tarja Metsälä Espoo 47.9 21 1 20 (yleisessä sarjassa)
N50 60 kg | Toistokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino Toistot Hylätyt Tulos Lisätiedot
1 Minna Mäkirinne Espoo 55.9 31 1 30
2 Johanna Seppä Espoo 56.6 26 2 24 (yleisessä sarjassa)
N60 60 kg | Toistokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino Toistot Hylätyt Tulos Lisätiedot
1 Maj-Lis Rantanen Kaarina 55.8 16 0 16 SE N60