Tulokset

24.07.2021 SM Salo

M 60 kg | Lisäpainokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino 1. yritys 2. yritys 3. yritys 4. yritys Tulos Lisätiedot
1 Arto Immonen Oulu 58.8 68.0 (O) 73.0 (O) 78.0 (X) 73.0
2 Markku Laine Espoo 59.5 64.0 (O) 65.0 (O) 67.0 (O) 67.0
3 Jussi Jääskeläinen Mikkeli 59.2 61.0 (O) 64.0 (X) 64.0 (X) 61.0
M 70 kg | Lisäpainokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino 1. yritys 2. yritys 3. yritys 4. yritys Tulos Lisätiedot
1 Harri Kangas KauhajKa 67.9 84.0 (O) 87.0 (O) 90.0 (O) 90.0
2 Tomi Koskela Kiiminki 69.6 78.0 (O) 83.0 (O) 84.0 (O) 84.0
3 Julius Javanainen Turku 67.0 75.0 (O) 80.0 (X) 80.0 (X) 75.0
4 Tino Virtanen Turku 69.4 53.0 (O) 57.0 (O) 60.0 (X) 57.0
M 80 kg | Lisäpainokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino 1. yritys 2. yritys 3. yritys 4. yritys Tulos Lisätiedot
1 Vili Suorsa Oulu 74.9 85.0 (O) 90.0 (O) 90.5 (O) 90.5
2 Tero Kangas Tampere 78.0 90.0 (O) 100.0 (X) 100.0 (X) 90.0
3 Matti Karvonen LohtVe 78.7 75.0 (O) 80.0 (O) 81.0 (O) 81.0
4 Lasse Pesonen Oulu 78.9 73.0 (O) 79.0 (O) 80.0 (O) 80.0
5 Niko Ranta LaihLu 77.4 75.5 (O) 80.5 (X) 80.5 (X) 75.5
6 Joni-Santeri Mäkinen Hämeenlinna 74.1 60.0 (O) 65.0 (O) 70.0 (O) 70.0
M 90 kg | Lisäpainokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino 1. yritys 2. yritys 3. yritys 4. yritys Tulos Lisätiedot
1 Teemu Ojala EPU 89.7 93.0 (O) 98.0 (X) 98.0 (X) 93.0
2 Jan Von Gerich Nummela 80.7 71.0 (O) 75.0 (O) 77.0 (O) 77.0
M 100 kg | Lisäpainokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino 1. yritys 2. yritys 3. yritys 4. yritys Tulos Lisätiedot
1 Tapio Hokkanen PetPet 91.7 100.0 (O) 106.0 (X) 106.0 (X) 100.0
2 Vesa Timperi Inxa 97.3 80.0 (O) 87.0 (O) 88.0 (X) 88.0 (X) 87.0 SE M50
M 110 kg | Lisäpainokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino 1. yritys 2. yritys 3. yritys 4. yritys Tulos Lisätiedot
1 Lauri Laasala Akaa 100.8 70.0 (O) 75.0 (O) 80.0 (O) 80.0
2 Harri Manninen Jalasjärvi 105.6 60.0 (O) 66.0 (O) 67.0 (X) 66.0
M yli 110 kg | Lisäpainokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino 1. yritys 2. yritys 3. yritys 4. yritys Tulos Lisätiedot
1 Rauno Timperi Inxa 115.9 70.0 (O) 75.0 (O) 76.0 (O) 76.5 (O) 76.5 ME
2 Risto Timperi Inxa 111.7 65.0 (O) 69.0 (O) 71.0 (X) 69.0
99 Sami Aaltomaa Oulu 110.0 - - - 0.0 Hylätty
N 50 kg | Lisäpainokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino 1. yritys 2. yritys 3. yritys 4. yritys Tulos Lisätiedot
1 Maria Kojoukhova Veikkola 49.9 30.0 (O) 32.0 (O) 34.5 (O) 34.5
2 Mia Salokannel FyGy 49.8 20.0 (O) 25.0 (O) 27.0 (X) 25.0
3 Tarja Metsälä Espoo 48.4 23.0 (O) 25.0 (O) 27.0 (X) 25.0
N 60 kg | Lisäpainokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino 1. yritys 2. yritys 3. yritys 4. yritys Tulos Lisätiedot
1 Miia Länsisalmi Lahti 54.3 34.0 (O) 37.0 (O) 40.0 (X) 37.0
2 Johanna Seppä Espoo 55.4 25.0 (O) 28.0 (O) 30.0 (O) 30.0
N 70 kg | Lisäpainokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino 1. yritys 2. yritys 3. yritys 4. yritys Tulos Lisätiedot
1 Noora Kärkkäinen Lieto 64.2 48.0 (O) 53.0 (O) 54.0 (X) 53.0
2 Nelli Riihuhta KelVi 65.3 40.0 (O) 42.0 (O) 44.0 (X) 42.0
N yli 70 kg | Lisäpainokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino 1. yritys 2. yritys 3. yritys 4. yritys Tulos Lisätiedot
1 Johanna Tupamäki KelVi 72.6 38.0 (O) 40.5 (X) 40.5 (X) 38.0
2 Irina Laasala Mänttä-Vilppula 70.4 29.0 (O) 33.0 (X) 33.0 (X) 29.0
3 Jonna Siltaoja AlavU 76.8 26.5 (O) 28.0 (X) 28.0 (O) 28.0
P11 | Lisäpainokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino 1. yritys 2. yritys 3. yritys 4. yritys Tulos Lisätiedot
1 Bennie Von Gerich Nummela 37.2 10.0 (O) 15.0 (O) 19.0 (O) 20.0 (O) 20.0 SE P11
P15 | Lisäpainokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino 1. yritys 2. yritys 3. yritys 4. yritys Tulos Lisätiedot
1 Hugo Riehunkangas Helsinki 63.8 40.0 (O) 45.0 (O) 47.5 (O) 47.5
2 Ukko Riehunkangas Helsinki 54.3 20.0 (O) 25.0 (O) 30.0 (O) 30.0
P19 yli 70 kg | Lisäpainokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino 1. yritys 2. yritys 3. yritys 4. yritys Tulos Lisätiedot
1 Elmeri Kujala OSC 73.6 63.0 (O) 68.0 (O) 72.0 (O) 75.5 (X) 72.0
2 Veeti Kemppainen OSC 77.5 55.0 (O) 60.0 (O) 65.0 (O) 65.0
3 Johannes Hänninen Äänekoski 86.7 50.0 (O) 60.0 (X) 60.0 (X) 50.0
T11 | Lisäpainokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino 1. yritys 2. yritys 3. yritys 4. yritys Tulos Lisätiedot
1 Elmi Mäkelä Savitaipale 37.2 10.0 (O) 12.0 (O) 14.0 (X) 12.0 SE T11
T15 | Lisäpainokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino 1. yritys 2. yritys 3. yritys 4. yritys Tulos Lisätiedot
1 Vilja Hujanen Akaa 49.7 16.0 (O) 19.0 (O) 21.0 (O) 21.0
M40 60 kg | Lisäpainokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino 1. yritys 2. yritys 3. yritys 4. yritys Tulos Lisätiedot
1 Markku Laine Espoo 59.5 67.0
2 Jussi Jääskeläinen Mikkeli 59.2 61.0
M40 70 kg | Lisäpainokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino 1. yritys 2. yritys 3. yritys 4. yritys Tulos Lisätiedot
1 Harri Kangas KauhajKa 67.9 90.0
2 Tomi Koskela Kiiminki 69.6 84.0
3 Timo Westerberg Espoo 66.9 30.0 (O) 35.0 (O) 40.0 (X) 35.0
M40 80 kg | Lisäpainokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino 1. yritys 2. yritys 3. yritys 4. yritys Tulos Lisätiedot
1 Tero Kangas Tampere 78.0 90.0
2 Matti Karvonen LohtVe 78.7 81.0
3 Harri Ruuhinen Kaustinen 71.5 60.0 (O) 63.0 (O) 65.0 (O) 65.0
M40 90 kg | Lisäpainokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino 1. yritys 2. yritys 3. yritys 4. yritys Tulos Lisätiedot
1 Jan Von Gerich Nummela 80.7 71.0 (O) 75.0 (O) 77.0 (O) 77.0
M40 110 kg | Lisäpainokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino 1. yritys 2. yritys 3. yritys 4. yritys Tulos Lisätiedot
1 Lauri Laasala Akaa 100.8 80.0
99 Jari Isoaho Puuppola 100.0 - - - 0.0 Hylätty
M40 yli 110 kg | Lisäpainokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino 1. yritys 2. yritys 3. yritys 4. yritys Tulos Lisätiedot
1 Kaj Wasenius Helsinki 111.4 30.0 (O) 35.0 (O) 41.0 (X) 35.0
M50 60 kg | Lisäpainokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino 1. yritys 2. yritys 3. yritys 4. yritys Tulos Lisätiedot
1 Arto Immonen Oulu 58.8 73.0
M50 70 kg | Lisäpainokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino 1. yritys 2. yritys 3. yritys 4. yritys Tulos Lisätiedot
1 Olli-Pekka Tieksola Espoo 64.0 57.0 (O) 62.0 (O) 65.5 (O) 65.5
M50 80 kg | Lisäpainokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino 1. yritys 2. yritys 3. yritys 4. yritys Tulos Lisätiedot
1 Esa Kolari Kuopio 74.6 65.0 (O) 71.0 (X) 71.0 (X)) 65.0
2 Jarmo Takala Lahti 75.0 43.0 (O) 47.0 (O) 50.0 (X) 47.0
M50 90 kg | Lisäpainokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino 1. yritys 2. yritys 3. yritys 4. yritys Tulos Lisätiedot
1 Ossi Kautiainen Helsinki 83.3 63.0 (O) 66.0 (O) 68.0 (O) 68.0
2 Erkki Vilja Lahti 83.4 60.0 (O) 64.0 (O) 66.0 (X) 64.0
3 Hannu Kalmari Alavus 86.2 56.0 (O) 60.0 (O) 62.0 (O) 62.0
M50 100 kg | Lisäpainokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino 1. yritys 2. yritys 3. yritys 4. yritys Tulos Lisätiedot
1 Vesa Timperi Inxa 97.3 87.0
2 Ville-Veikko Javanainen Turku 92.6 51.0 (O) 55.0 (O) 58.0 (O) 58.0
3 Tero Tiensuu Lempäälä 90.6 48.0 (O) 54.0 (O) 60.0 (X) 54.0
M50 110 kg | Lisäpainokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino 1. yritys 2. yritys 3. yritys 4. yritys Tulos Lisätiedot
1 Harri Manninen Jalasjärvi 105.6 66.0
M60 70 kg | Lisäpainokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino 1. yritys 2. yritys 3. yritys 4. yritys Tulos Lisätiedot
1 Timo Mäkinen Ylöjärvi 69.0 45.0 (O) 50.0 (O) 55.0 (O) 55.0 SE M60
2 Antero Lassila Seinäjoki 67.3 40.0 (O) 45.5 (O) 47.5 (X) 45.5
M60 80 kg | Lisäpainokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino 1. yritys 2. yritys 3. yritys 4. yritys Tulos Lisätiedot
1 Kenneth Morelius Rajamäki 77.1 60.0 (O) 64.0 (O) 66.0 (O) 70.0 (X) 66.0 SE M60
2 Timo Saario Espoo 70.5 56.0 (O) 60.0 (X) 60.0 (X) 56.0
3 Pertti Vihervuori Orimattila 76.1 48.0 (O) 53.0 (X) 53.0 (X) 48.0
M60 90 kg | Lisäpainokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino 1. yritys 2. yritys 3. yritys 4. yritys Tulos Lisätiedot
1 Veijo Koskinen KauhajKa 89.6 50.0 (O) 55.0 (O) 58.0 (O) 58.0
M60 100 kg | Lisäpainokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino 1. yritys 2. yritys 3. yritys 4. yritys Tulos Lisätiedot
1 Kai Mikkonen Savonlinna 91.2 53.0 (X) 53.0 (O) 58.0 (X) 53.0
M60 110 kg | Lisäpainokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino 1. yritys 2. yritys 3. yritys 4. yritys Tulos Lisätiedot
1 Ilkka Halla-aho Lohja 103.1 20.0 (O) 25.0 (O) 25.0
M70 70 kg | Lisäpainokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino 1. yritys 2. yritys 3. yritys 4. yritys Tulos Lisätiedot
1 Pekka Rantanen Kaarina 69.4 48.0 (O) 50.0 (X) 50.0 (X) 48.0 SE M70
2 Kari Lappalainen Helsinki 62.2 40.0 (O) 45.0 (X) 45.0 (O) 45.0
M80 60 kg | Lisäpainokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino 1. yritys 2. yritys 3. yritys 4. yritys Tulos Lisätiedot
1 Matti Oksanen TaSi 54.2 17.0 (O) 22.0 (O) 25.0 (O) 30.0 (X) 25.0 SE M80
N40 60 kg | Lisäpainokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino 1. yritys 2. yritys 3. yritys 4. yritys Tulos Lisätiedot
1 Miia Länsisalmi Lahti 54.3 34.0 (O) 37.0 (O) 40.0 (X) 37.0
N40 yli 70 kg | Lisäpainokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino 1. yritys 2. yritys 3. yritys 4. yritys Tulos Lisätiedot
1 Irina Laasala Mänttä-Vilppula 70.4 29.0 (O) 33.0 (X) 33.0 (X) 29.0
N50 50 kg | Lisäpainokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino 1. yritys 2. yritys 3. yritys 4. yritys Tulos Lisätiedot
1 Tarja Metsälä Espoo 48.4 23.0 (O) 25.0 (O) 27.0 (X) 25.0
N50 60 kg | Lisäpainokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino 1. yritys 2. yritys 3. yritys 4. yritys Tulos Lisätiedot
1 Johanna Seppä Espoo 55.4 25.0 (O) 28.0 (O) 30.0 (O) 30.0
N60 60 kg | Lisäpainokilpailu
Sijoitus Nimi Seura Paino 1. yritys 2. yritys 3. yritys 4. yritys Tulos Lisätiedot
1 Maj-Lis Rantanen Kaarina 56.7 31.0 (X) 31.0 (X) 31.0 (O) 32.5 (X) 31.0 SE N60