Toistoleuanvedon Top 10 sarjoittain

Urheilijan ikä lasketaan tilastoihin syntymävuoden perusteella.

M 60 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
55 Heikki Messo Helsinki 64 59.3 Tampere 28.11.2020
47 Jose Sorvaniemi NokianSW 25 58.3 Helsinki 24.11.2018
46 Janne Niemelä ViVo 42 57.6 Tampere 28.11.2020
42 Sebastian Åbrant Korsholm 12 52.7 Jyväskylä 28.09.2019
40 Jussi Jääskeläinen Kerava 46 58.5 Hyvinkää 31.10.2020
38 Elmo Flink Jyväskylä 15 59.5 Jyväskylä 30.11.2019
38 Reko Yliluoma Espoo 8 30.9 Tampere 28.11.2020
36 Romeo Dammert Lahti 14 52.6 Tampere 28.11.2020
36 Jarmo Metsälä Espoo 53 51.6 Tampere 28.11.2020
35 Jimi Saari Virrat 15 49.2 Jyväskylä 30.11.2019
M 70 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
65 Marko Dammert Lahti 51 68.7 Tampere 28.11.2020
56 Timo Matila Vire 51 69.9 Hyvinkää 18.11.2017
53 Teemu Sivonen HakU 41 70.0 Tampere 28.11.2020
52 Harri Kangas KauhajKa 38 67.5 Salo 29.10.2016
50 Teemu Kinnunen Virrat 40 68.0 Tampere 28.11.2020
50 Timo Tuuri Fysio2000 43 66.2 Jyväskylä 30.11.2019
48 Harri Karjalainen Helsinki 46 65.1 Tampere 28.11.2020
48 Heikki Messo Helsinki 61 62.0 Hyvinkää 18.11.2017
47 Sebastian Åbrant Mustasaari 13 64.5 Tampere 28.11.2020
46 Heikki Luukkaa Turku 53 68.4 Tampere 28.11.2020
M 80 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
66 Joonas Mäkipelto Vire 32 75.3 Tampere 28.11.2020
63 Juha Ruokonen JVK 46 72.5 Salo 29.10.2016
57 Matti Karvonen LohtVe 48 78.0 Hyvinkää 31.10.2020
57 Timo Matila Vire 54 70.3 Hyvinkää 31.10.2020
51 Marko Dammert Lahti 50 70.7 Jyväskylä 30.11.2019
48 Niko Ranta LaihLu 32 75.0 Jyväskylä 30.11.2019
46 Petri Kinnunen Helsinki 45 76.4 Jyväskylä 30.11.2019
44 Jari Vainio Iittala 60 77.6 Tampere 28.11.2020
44 Aaro Hanttu Helsinki 19 75.7 Helsinki 24.11.2018
44 Pekka Rantanen Kaarina 70 73.0 Tampere 28.11.2020
M 90 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
58 Joonas Mäkipelto Salo 30 80.1 Helsinki 24.11.2018
55 Markus Holopainen Helsinki 53 80.7 Tampere 28.11.2020
52 Matti Karvonen LohtVe 48 80.8 Tampere 28.11.2020
51 Niklas Ranta Säkylä 29 85.5 Tampere 28.11.2020
50 Mika Turpeinen HakU 50 80.8 Tampere 28.11.2020
49 Niko Ranta LaihLu 33 82.0 Tampere 28.11.2020
47 Aaro Hanttu Helsinki 21 80.1 Tampere 28.11.2020
45 Janne Savonen Espoo 50 83.4 Turku 29.09.2018
44 Jyrki Hakasuo Huittinen 40 86.1 Helsinki 24.11.2018
43 Jukka Nissinen KuopionPU 48 81.1 Tampere 28.11.2020
M 100 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
50 Valtteri Kenkkilä Hkääntö 38 97.6 Turku 29.09.2018
46 Matti Röppänen SiiPo 38 90.6 Tampere 28.11.2020
45 Ari Siltaoja AlavU 34 96.3 Jyväskylä 30.11.2019
44 Janne Savonen Espoo 51 90.9 Jyväskylä 28.09.2019
43 Jyrki Hakasuo HuiVo 41 90.4 Jyväskylä 30.11.2019
40 Tero Ukkonen Suomi 35 98.7 Espoo 16.06.2019
40 Jaakko Lindfors Köyliö 35 91.1 Tampere 28.11.2020
40 Jyrki Eriksson HakU 33 90.4 Tampere 28.11.2020
39 Jani Mäkipelto Salo 33 91.2 Jyväskylä 28.09.2019
36 Ville Kivelä Tampere 28 90.6 Jyväskylä 21.11.2015
M 110 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
50 Valtteri Kenkkilä Tampere 39 101.3 Jyväskylä 30.11.2019
46 Tero Ukkonen Seinäjoki 35 100.1 Jyväskylä 30.11.2019
38 Ari Siltaoja Seinäjoki 34 100.3 Hyvinkää 26.10.2019
33 Mikko Karvonen LohtVe 42 100.3 Tampere 28.11.2020
31 Marko Mesiäislehto Seinäjoki 41 104.8 Tampere 28.11.2020
29 Harri Manninen Jalasjärvi 49 107.0 Hyvinkää 26.10.2019
29 Marko Salminen E-IT 32 102.7 Hyvinkää 31.10.2020
29 Lauri Laasala Akaa 38 101.6 Jyväskylä 30.11.2019
29 Tuomas Rinne Turku 52 100.6 Hyvinkää 18.11.2017
28 Jere Hanttu Helsinki 48 104.8 Hyvinkää 18.11.2017
M yli 110 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
28 Valtteri Kenkkilä Tampere 36 111.3 Salo 29.10.2016
28 Harri Manninen Jalasjärvi 49 110.5 Jyväskylä 30.11.2019
26 Tero Hurtamo AlahKi 45 112.0 Helsinki 24.11.2018
25 Jere Häkkilä AlavU 25 110.6 Salo 29.10.2016
22 Aleksi Vihonen CFB 30 113.4 Huittinen 02.09.2017
16 Harri Tolonen Tuusula 39 110.6 Salo 29.10.2016
14 Arttu Hynni Vantaa 27 118.4 Tampere 26.07.2014
12 Tuomas Korkia-aho Jyväskylä 32 114.2 Jyväskylä 30.11.2019
12 Mikko Äikäs Vantaa 36 111.4 Jyväskylä 30.11.2019
10 Janne Hakala Forssa 37 112.3 Salo 29.10.2016
P7
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
30 Neo Kopakkala Ylöjärvi 7 27.7 Tampere 28.11.2020
20 Alarik Laasala Akaa 7 22.8 Helsinki 24.11.2018
17 Vili Talo Iitti 7 25.4 Tampere 28.11.2020
15 Oiva Hakasuo HuiVo 7 24.3 Jyväskylä 30.11.2019
13 Oskari Hirvijärvi Seinäjoki 7 23.0 Jyväskylä 28.09.2019
P11
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
38 Reko Yliluoma Espoo 8 30.9 Tampere 28.11.2020
36 Sebastian Åbrant Korsholm 11 42.5 Turku 29.09.2018
34 Konsta Koskinen Hämeenlinna 11 37.1 Jyväskylä 28.09.2019
30 Neo Kopakkala Ylöjärvi 7 27.7 Tampere 28.11.2020
20 Alarik Laasala Akaa 7 22.8 Helsinki 24.11.2018
19 Oliver Rantala Espoo 11 34.8 Hyvinkää 18.11.2017
17 Vili Talo Iitti 7 25.4 Tampere 28.11.2020
15 Oiva Hakasuo HuiVo 7 24.3 Jyväskylä 30.11.2019
13 Oskari Hirvijärvi Seinäjoki 7 23.0 Jyväskylä 28.09.2019
8 Kaspar Socada Helsinki 11 39.8 Helsinki 24.11.2018
P15
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
47 Sebastian Åbrant Mustasaari 13 64.5 Tampere 28.11.2020
39 Aaro Hanttu Helsinki 15 60.5 Tampere 26.07.2014
38 Elmo Flink Jyväskylä 15 59.5 Jyväskylä 30.11.2019
38 Reko Yliluoma Espoo 8 30.9 Tampere 28.11.2020
36 Romeo Dammert Lahti 14 52.6 Tampere 28.11.2020
35 Jiri Harju-Heikkilä Kauhajoki 15 64.7 Tampere 28.11.2020
35 Jimi Saari Virrat 15 49.2 Jyväskylä 30.11.2019
34 Konsta Koskinen Hämeenlinna 11 37.1 Jyväskylä 28.09.2019
30 Neo Kopakkala Ylöjärvi 7 27.7 Tampere 28.11.2020
29 Juho Kopola SiSi 12 45.8 Salo 29.10.2016
P19 70 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
47 Sebastian Åbrant Mustasaari 13 64.5 Tampere 28.11.2020
45 Jimi Saari Virrat 16 61.0 Tampere 28.11.2020
44 Aaro Hanttu Helsinki 16 69.9 Jyväskylä 21.11.2015
41 Elmo Flink Jyväskylä 16 61.0 Tampere 28.11.2020
38 Reko Yliluoma Espoo 8 30.9 Tampere 28.11.2020
36 Romeo Dammert Lahti 14 52.6 Tampere 28.11.2020
35 Jiri Harju-Heikkilä Kauhajoki 15 64.7 Tampere 28.11.2020
34 Konsta Koskinen Hämeenlinna 11 37.1 Jyväskylä 28.09.2019
32 Konsta Kallio Vantaa 19 54.4 Salo 29.10.2016
30 Neo Kopakkala Ylöjärvi 7 27.7 Tampere 28.11.2020
P19 yli 70 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
44 Aaro Hanttu Helsinki 19 75.7 Helsinki 24.11.2018
39 Hugo Mattola Haapajärvi 18 75.5 Jyväskylä 28.09.2019
30 Lasse Pesonen Oulu 19 72.2 Salo 29.10.2016
21 Klaus Salmesvirta JVK 19 75.2 Jyväskylä 21.11.2015
M40 60 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
55 Heikki Messo Helsinki 64 59.3 Tampere 28.11.2020
46 Janne Niemelä ViVo 42 57.6 Tampere 28.11.2020
40 Jussi Jääskeläinen Kerava 46 58.5 Hyvinkää 31.10.2020
36 Jarmo Metsälä Espoo 53 51.6 Tampere 28.11.2020
18 Matti Oksanen Lempäälä 80 56.9 Tampere 28.11.2020
14 Robert Lindfors Vantaa 49 55.6 Hyvinkää 18.11.2017
M40 70 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
65 Marko Dammert Lahti 51 68.7 Tampere 28.11.2020
56 Timo Matila Vire 51 69.9 Hyvinkää 18.11.2017
53 Teemu Sivonen HakU 41 70.0 Tampere 28.11.2020
50 Teemu Kinnunen Virrat 40 68.0 Tampere 28.11.2020
50 Timo Tuuri Fysio2000 43 66.2 Jyväskylä 30.11.2019
48 Harri Karjalainen Helsinki 46 65.1 Tampere 28.11.2020
48 Heikki Messo Helsinki 61 62.0 Hyvinkää 18.11.2017
46 Heikki Luukkaa Turku 53 68.4 Tampere 28.11.2020
44 Miika Forsten Forssa 41 63.3 Jyväskylä 28.09.2019
41 Markku Nurmi Suomi 47 63.6 Espoo 16.06.2019
M40 80 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
63 Juha Ruokonen JVK 46 72.5 Salo 29.10.2016
57 Matti Karvonen LohtVe 48 78.0 Hyvinkää 31.10.2020
57 Timo Matila Vire 54 70.3 Hyvinkää 31.10.2020
51 Marko Dammert Lahti 50 70.7 Jyväskylä 30.11.2019
46 Petri Kinnunen Helsinki 45 76.4 Jyväskylä 30.11.2019
44 Jari Vainio Iittala 60 77.6 Tampere 28.11.2020
44 Pekka Rantanen Kaarina 70 73.0 Tampere 28.11.2020
43 Timo Saario Espoo 63 73.8 Jyväskylä 28.09.2019
41 Toni Koivisto Sampu 42 72.5 Turku 29.09.2018
40 Jukka Nissinen KuopionPU 45 75.2 Hyvinkää 18.11.2017
M40 90 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
55 Markus Holopainen Helsinki 53 80.7 Tampere 28.11.2020
52 Matti Karvonen LohtVe 48 80.8 Tampere 28.11.2020
50 Mika Turpeinen HakU 50 80.8 Tampere 28.11.2020
45 Janne Savonen Espoo 50 83.4 Turku 29.09.2018
44 Jyrki Hakasuo Huittinen 40 86.1 Helsinki 24.11.2018
43 Jukka Nissinen KuopionPU 48 81.1 Tampere 28.11.2020
42 Tero Kangas Tampere 40 80.1 Huittinen 02.09.2017
41 Jari Vainio KalvI 60 80.1 Hyvinkää 31.10.2020
38 Timo Nurmi Tuusula 51 83.0 Helsinki 24.11.2018
38 Antti Välkki Kangasala 49 82.6 Tampere 28.11.2020
M40 100 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
44 Janne Savonen Espoo 51 90.9 Jyväskylä 28.09.2019
43 Jyrki Hakasuo HuiVo 41 90.4 Jyväskylä 30.11.2019
36 Mikko Ristikangas Espoo 41 90.3 Jyväskylä 28.09.2019
35 Tero Tiensuu TaSi 48 90.7 Jyväskylä 28.09.2019
32 Jani Heikkala Helsinki 44 90.5 Hyvinkää 18.11.2017
30 Marko Keskinen Helsinki 50 94.8 Jyväskylä 28.09.2019
29 Jari Vainio KalvI 58 90.6 Turku 29.09.2018
26 Jukka Hyvärinen Turku 48 90.3 Salo 29.10.2016
26 Jukka Hyvärinen Turku 47 90.3 Espoo 26.09.2015
23 Petri Välkkynen TurSa 45 92.8 Turku 29.09.2018
M40 110 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
48 Valtteri Kenkkilä Kangasala 40 100.6 Tampere 28.11.2020
33 Mikko Karvonen LohtVe 42 100.3 Tampere 28.11.2020
31 Marko Mesiäislehto Seinäjoki 41 104.8 Tampere 28.11.2020
29 Harri Manninen Jalasjärvi 49 107.0 Hyvinkää 26.10.2019
29 Tuomas Rinne Turku 52 100.6 Hyvinkää 18.11.2017
28 Jere Hanttu Helsinki 48 104.8 Hyvinkää 18.11.2017
27 Tero Hurtamo AlahKi 44 102.5 Hyvinkää 18.11.2017
22 Jari Hänninen Espoo 53 108.2 Turku 29.09.2018
20 Arto Piik KelVi 43 101.6 Espoo 26.09.2015
17 Jari Isoaho KelVi 47 100.6 Jyväskylä 28.09.2019
M40 yli 110 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
28 Harri Manninen Jalasjärvi 49 110.5 Jyväskylä 30.11.2019
26 Tero Hurtamo AlahKi 45 112.0 Helsinki 24.11.2018
8 Tuomo Kilpeläinen Oulu 44 118.1 Jyväskylä 28.09.2019
M50 60 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
55 Heikki Messo Helsinki 64 59.3 Tampere 28.11.2020
36 Jarmo Metsälä Espoo 53 51.6 Tampere 28.11.2020
18 Matti Oksanen Lempäälä 80 56.9 Tampere 28.11.2020
9 Robert Lindfors Vantaa 52 56.1 Tampere 28.11.2020
M50 70 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
65 Marko Dammert Lahti 51 68.7 Tampere 28.11.2020
56 Timo Matila Vire 51 69.9 Hyvinkää 18.11.2017
48 Heikki Messo Helsinki 61 62.0 Hyvinkää 18.11.2017
46 Heikki Luukkaa Turku 53 68.4 Tampere 28.11.2020
37 Reijo Pitkäranta Espoo 55 69.7 Helsinki 24.11.2018
35 Seppo VK Ahonen Jyväskylä 70 60.9 Jyväskylä 30.11.2019
33 Arto Immonen TCGOulu 51 63.1 Jyväskylä 21.11.2015
30 Jouko Tuunainen Jyväskylä 63 68.5 Jyväskylä 28.09.2019
30 Jukka Toivanen SonPa 62 66.0 Jyväskylä 28.09.2019
29 Antero Lassila Seinäjoki 61 66.8 Tampere 28.11.2020
M50 80 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
60 Juha Ruokonen JVK 50 71.1 Hyvinkää 31.10.2020
57 Timo Matila Vire 54 70.3 Hyvinkää 31.10.2020
51 Marko Dammert Lahti 50 70.7 Jyväskylä 30.11.2019
44 Jari Vainio Iittala 60 77.6 Tampere 28.11.2020
44 Pekka Rantanen Kaarina 70 73.0 Tampere 28.11.2020
43 Timo Saario Espoo 63 73.8 Jyväskylä 28.09.2019
36 Tero Salonen Luvia 54 71.3 Jyväskylä 28.09.2019
35 Kari Häkkilä AlavU 59 79.9 Jyväskylä 28.09.2019
33 Kenneth Morelius Rajamäki 59 79.6 Tampere 28.11.2020
29 Jarmo Lesonen Kangasala 64 74.7 Tampere 28.11.2020
M50 90 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
55 Markus Holopainen Helsinki 53 80.7 Tampere 28.11.2020
50 Mika Turpeinen HakU 50 80.8 Tampere 28.11.2020
45 Janne Savonen Espoo 50 83.4 Turku 29.09.2018
41 Jari Vainio KalvI 60 80.1 Hyvinkää 31.10.2020
38 Timo Nurmi Tuusula 51 83.0 Helsinki 24.11.2018
34 Kari Häkkilä AlavU 59 83.2 Hyvinkää 26.10.2019
34 Hannu Toivanen Kuopio 62 80.7 Tampere 28.11.2020
30 Jari Uimi Akaa 64 80.9 Jyväskylä 28.09.2019
29 Erkki Vilja Lahti 51 84.9 Hyvinkää 18.11.2017
28 Eero Välimäki Vaasa 54 83.3 Jyväskylä 29.11.2014
M50 100 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
44 Janne Savonen Espoo 51 90.9 Jyväskylä 28.09.2019
30 Marko Keskinen Helsinki 50 94.8 Jyväskylä 28.09.2019
29 Jari Vainio KalvI 58 90.6 Turku 29.09.2018
20 Ilpo Rinne Kotka 50 92.6 Helsinki 24.11.2018
20 Ossi Kautiainen Helsinki 56 92.5 Jyväskylä 28.09.2019
20 Reino Kaikkonen KelVi 61 91.0 Jyväskylä 21.11.2015
19 Harri Helander Kerava 63 91.2 Tampere 28.11.2020
18 Jouni Varpelaide USS 56 91.5 Jyväskylä 30.11.2019
13 Jouko Jukkola Helsinki 62 96.2 Turku 29.09.2018
M50 110 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
29 Tuomas Rinne Turku 52 100.6 Hyvinkää 18.11.2017
22 Jari Hänninen Espoo 53 108.2 Turku 29.09.2018
15 Juhani Reinikainen KelVi 57 100.7 Jyväskylä 30.11.2019
14 Jouko Jukkola Helsinki 62 100.1 Helsinki 24.11.2018
12 Sami Aaltonen Turku 51 104.6 Helsinki 24.11.2018
12 Ilkka Halla-aho BalNummela 63 100.9 Jyväskylä 28.09.2019
11 Arto Kantanen Pieksämäki 56 100.3 Tampere 26.07.2014
M50 yli 110 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
28 Harri Manninen Jalasjärvi 50 110.3 Hyvinkää 31.10.2020
M60 60 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
55 Heikki Messo Helsinki 64 59.3 Tampere 28.11.2020
18 Matti Oksanen Lempäälä 80 56.9 Tampere 28.11.2020
M60 70 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
48 Heikki Messo Helsinki 61 62.0 Hyvinkää 18.11.2017
35 Seppo VK Ahonen Jyväskylä 70 60.9 Jyväskylä 30.11.2019
30 Jouko Tuunainen Jyväskylä 63 68.5 Jyväskylä 28.09.2019
30 Jukka Toivanen SonPa 62 66.0 Jyväskylä 28.09.2019
29 Antero Lassila Seinäjoki 61 66.8 Tampere 28.11.2020
29 Jouko Hautamäki Jyväskylä 70 64.4 Jyväskylä 28.09.2019
28 Ilkka Mikkonen Vanha-Ulvila 76 65.8 Hyvinkää 18.11.2017
27 Lars Hermans Vaasa 61 64.2 Jyväskylä 21.11.2015
26 Ilpo Westman Voikkaa 72 67.5 Hyvinkää 18.11.2017
25 Olli Kasurinen Pieksämäki 74 68.5 Hyvinkää 18.11.2017
M60 80 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
44 Jari Vainio Iittala 60 77.6 Tampere 28.11.2020
44 Pekka Rantanen Kaarina 70 73.0 Tampere 28.11.2020
43 Timo Saario Espoo 63 73.8 Jyväskylä 28.09.2019
29 Jarmo Lesonen Kangasala 64 74.7 Tampere 28.11.2020
28 Jouko Tuunainen Jyväskylä 60 76.5 Salo 29.10.2016
27 Ilpo Westman Voikkaa 74 70.2 Jyväskylä 30.11.2019
25 Erik Gustafsson Alavus 73 77.7 Salo 29.10.2016
24 Terho Koho NSW 63 76.8 Jyväskylä 21.11.2015
23 Stephan Witick Helsinki 60 71.6 Hyvinkää 26.10.2019
21 Rainer Fagerlund Jyväskylä 71 78.3 Jyväskylä 30.11.2019
M60 90 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
41 Jari Vainio KalvI 60 80.1 Hyvinkää 31.10.2020
34 Kari Häkkilä AlavU 60 82.5 Tampere 28.11.2020
34 Hannu Toivanen Kuopio 62 80.7 Tampere 28.11.2020
30 Jari Uimi Akaa 64 80.9 Jyväskylä 28.09.2019
25 Erik Gustafsson Alavus 76 80.2 Jyväskylä 28.09.2019
22 Reino Kaikkonen KelVi 62 88.8 Kauhava 24.09.2016
22 Harri Helander Kerava 62 84.3 Jyväskylä 28.09.2019
21 Paavo Oravainen Oulu 63 81.2 Jyväskylä 21.11.2015
20 Rainer Fagerlund Jyväskylä 68 81.4 Kauhava 24.09.2016
19 Seppo Salmela Hyvinkää 65 81.2 Hyvinkää 18.11.2017
M60 100 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
20 Reino Kaikkonen KelVi 61 91.0 Jyväskylä 21.11.2015
19 Harri Helander Kerava 63 91.2 Tampere 28.11.2020
13 Jouko Jukkola Helsinki 62 96.2 Turku 29.09.2018
M60 110 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
14 Jouko Jukkola Helsinki 62 100.1 Helsinki 24.11.2018
12 Ilkka Halla-aho BalNummela 63 100.9 Jyväskylä 28.09.2019
M60 yli 110 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
M70 60 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
18 Matti Oksanen Lempäälä 80 56.9 Tampere 28.11.2020
M70 70 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
35 Seppo VK Ahonen Jyväskylä 70 60.9 Jyväskylä 30.11.2019
29 Jouko Hautamäki Jyväskylä 70 64.4 Jyväskylä 28.09.2019
28 Ilkka Mikkonen Vanha-Ulvila 76 65.8 Hyvinkää 18.11.2017
26 Ilpo Westman Voikkaa 72 67.5 Hyvinkää 18.11.2017
25 Olli Kasurinen Pieksämäki 74 68.5 Hyvinkää 18.11.2017
10 Vesa Mäkinen Tampere 73 66.3 Jyväskylä 29.11.2014
M70 80 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
44 Pekka Rantanen Kaarina 70 73.0 Tampere 28.11.2020
27 Ilpo Westman Voikkaa 74 70.2 Jyväskylä 30.11.2019
25 Erik Gustafsson Alavus 73 77.7 Salo 29.10.2016
21 Rainer Fagerlund Jyväskylä 71 78.3 Jyväskylä 30.11.2019
17 Esko Mälkiä Jyväskylä 74 75.1 Hyvinkää 18.11.2017
17 Olli Kasurinen Pieksämäki 73 71.0 Kauhava 24.09.2016
16 Juhani Rauhanen Helsinki 70 73.9 Helsinki 24.11.2018
9 Antero Såg Jyväskylä 72 77.0 Jyväskylä 30.11.2019
M70 90 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
25 Erik Gustafsson Alavus 76 80.2 Jyväskylä 28.09.2019
14 Antero Såg Jyväskylä 73 80.8 Tampere 28.11.2020
M70 100 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
M70 110 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
M70 yli 110 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
M80 60 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
18 Matti Oksanen Lempäälä 80 56.9 Tampere 28.11.2020
M80 70 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
M80 80 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
M80 90 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
M80 100 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
M80 110 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
M80 yli 110 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
N 50 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
44 Aivika Kullas Suomi 13 47.1 Espoo 16.06.2019
41 Liina Luukkaa Turku 13 44.2 Tampere 28.11.2020
40 Heli Heikkinen VesivehVi 50 49.7 Huittinen 02.09.2017
32 Petra Pennanen Helsinki 11 40.9 Tampere 28.11.2020
31 Heini Haapkylä Pyhtää 12 49.0 Jyväskylä 21.11.2015
26 Vilja Hujanen Akaa 13 46.4 Tampere 28.11.2020
25 Camilla Minkkinen Äänekoski 10 28.9 Jyväskylä 29.11.2014
23 Sofia Ukkonen Seinäjoki 7 29.6 Jyväskylä 30.11.2019
22 Hanna Ruotsalainen Helsinki 31 49.0 Salo 29.10.2016
21 Tarja Metsälä Newton 52 47.2 Jyväskylä 30.11.2019
N 60 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
46 Heli Heikkinen VesivehVi 51 51.1 Turku 29.09.2018
39 Heini Haapkylä Pyhtää 17 57.9 Tampere 28.11.2020
37 Mari Hakasuo HuiVo 37 57.7 Jyväskylä 28.09.2019
37 Anna Visuri Kempele 37 57.6 Tampere 28.11.2020
35 Minna Mäkirinne Espoo 51 52.8 Tampere 28.11.2020
31 Hanna Kangastupa Alajärvi 35 58.0 Jyväskylä 28.09.2019
31 Aivika Kullas Kisko 13 54.4 Jyväskylä 28.09.2019
30 Tiina Valli NokianSW 44 59.6 Huittinen 02.09.2017
30 Sini Mattila Jyväskylä 23 56.2 Tampere 26.07.2014
25 Milla Vahtila Helsinki 26 59.5 Jyväskylä 21.11.2015
N 70 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
42 Nelli Riihuhta KelVi 32 65.1 Tampere 28.11.2020
39 Marita Harju KelVi 48 64.3 Tampere 28.11.2020
36 Noora Kärkkäinen Lieto 31 64.2 Turku 29.09.2018
34 Tiina Valli NokianSW 45 62.1 Turku 29.09.2018
31 Soila Saarnio Newton 51 60.1 Jyväskylä 30.11.2019
28 Mari Turpela KelVi 35 65.3 Jyväskylä 30.11.2019
28 Nelli Jokinen Turku 24 61.6 Salo 29.10.2016
23 Helena Huikkala Kauvatsa 31 67.8 Jyväskylä 30.11.2019
22 Milla Vahtila Helsinki 28 64.3 Hyvinkää 18.11.2017
21 Irina Laasala Akaa 38 63.9 Huittinen 02.09.2017
N yli 70 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
38 Anne-Elina Kinnunen KokJy 27 70.9 Jyväskylä 30.11.2019
33 Elina Luontila Nokia 46 70.4 Tampere 28.11.2020
30 Johanna Tupamäki KelVi 26 70.9 Salo 29.10.2016
26 Jonna Häkkilä AlavU 32 76.1 Tampere 28.11.2020
18 Irina Laasala Akaa 40 70.2 Jyväskylä 28.09.2019
6 Noora Leiman Tammela 42 70.5 Tampere 28.11.2020
T7
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
23 Sofia Ukkonen Seinäjoki 7 29.6 Jyväskylä 30.11.2019
17 Ronja Posti Espoo 6 15.8 Helsinki 24.11.2018
13 Annukka Ikkala Akaa 7 24.3 Jyväskylä 28.09.2019
12 Elmi Mäkelä Savitaipale 7 26.1 Helsinki 24.11.2018
6 Anni Hakasuo HuitSW 7 30.7 Hyvinkää 18.11.2017
T11
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
42 Aivika Kullas Kisko 11 38.1 Hyvinkää 18.11.2017
33 Liina Luukkaa Turku 11 34.5 Helsinki 24.11.2018
32 Petra Pennanen Helsinki 11 40.9 Tampere 28.11.2020
27 Heini Haapkylä Pyhtää 11 42.1 Tampere 26.07.2014
25 Camilla Minkkinen Äänekoski 10 28.9 Jyväskylä 29.11.2014
23 Vilja Hujanen Akaa 11 33.5 Helsinki 24.11.2018
23 Sofia Ukkonen Seinäjoki 7 29.6 Jyväskylä 30.11.2019
21 Elmi Mäkelä Savitaipale 9 32.5 Tampere 28.11.2020
20 Emilia Vilokkinen Äänekoski 11 39.4 Jyväskylä 21.11.2015
19 Selma Mäenpää Klaukkala 9 29.8 Tampere 26.07.2014
T15
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
44 Aivika Kullas Suomi 13 47.1 Espoo 16.06.2019
41 Liina Luukkaa Turku 13 44.2 Tampere 28.11.2020
33 Heini Haapkylä PyhtKi 14 53.6 Hyvinkää 18.11.2017
32 Petra Pennanen Helsinki 11 40.9 Tampere 28.11.2020
26 Vilja Hujanen Akaa 13 46.4 Tampere 28.11.2020
25 Camilla Minkkinen Äänekoski 10 28.9 Jyväskylä 29.11.2014
23 Sofia Ukkonen Seinäjoki 7 29.6 Jyväskylä 30.11.2019
21 Elmi Mäkelä Savitaipale 9 32.5 Tampere 28.11.2020
20 Emilia Vilokkinen Äänekoski 11 39.4 Jyväskylä 21.11.2015
19 Iida Jokinen Riihimäki 12 35.0 Tampere 26.07.2014
T19 50 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
44 Aivika Kullas Suomi 13 47.1 Espoo 16.06.2019
41 Liina Luukkaa Turku 13 44.2 Tampere 28.11.2020
32 Petra Pennanen Helsinki 11 40.9 Tampere 28.11.2020
31 Heini Haapkylä Pyhtää 12 49.0 Jyväskylä 21.11.2015
26 Vilja Hujanen Akaa 13 46.4 Tampere 28.11.2020
25 Camilla Minkkinen Äänekoski 10 28.9 Jyväskylä 29.11.2014
23 Sofia Ukkonen Seinäjoki 7 29.6 Jyväskylä 30.11.2019
21 Elmi Mäkelä Savitaipale 9 32.5 Tampere 28.11.2020
20 Emilia Vilokkinen Äänekoski 11 39.4 Jyväskylä 21.11.2015
19 Iida Jokinen Riihimäki 12 35.0 Tampere 26.07.2014
T19 yli 50 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
39 Heini Haapkylä Pyhtää 17 57.9 Tampere 28.11.2020
31 Aivika Kullas Kisko 13 54.4 Jyväskylä 28.09.2019
17 Helmi Hujanen Akaa 14 54.2 Jyväskylä 28.09.2019
2 Erika Pykäläinen Hyvinkää 19 65.9 Hyvinkää 31.10.2020
N40 50 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
40 Heli Heikkinen VesivehVi 50 49.7 Huittinen 02.09.2017
21 Tarja Metsälä Newton 52 47.2 Jyväskylä 30.11.2019
11 Johanna Jaaranen Helsinki 53 48.0 Helsinki 24.11.2018
N40 60 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
46 Heli Heikkinen VesivehVi 51 51.1 Turku 29.09.2018
35 Minna Mäkirinne Espoo 51 52.8 Tampere 28.11.2020
30 Tiina Valli NokianSW 44 59.6 Huittinen 02.09.2017
25 Johanna Seppä Espoo 55 55.9 Tampere 28.11.2020
19 Iina Laine Uusikaupunki 50 56.5 Salo 29.10.2016
18 Tarja Metsälä Espoo 48 52.4 Espoo 26.09.2015
15 Maija Tikanoja Helsinki 51 52.7 Jyväskylä 21.11.2015
13 Marketta Nurminen Helsinki 55 54.7 Tampere 26.07.2014
10 Johanna Bies Hamina 42 57.5 Tampere 26.07.2014
N40 70 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
39 Marita Harju KelVi 48 64.3 Tampere 28.11.2020
34 Tiina Valli NokianSW 45 62.1 Turku 29.09.2018
31 Soila Saarnio Newton 51 60.1 Jyväskylä 30.11.2019
19 Irina Laasala Akaa 40 68.7 Jyväskylä 30.11.2019
17 Maj-Lis Rantanen Kaarina 67 60.6 Jyväskylä 28.09.2019
10 Outi Jaatsi Tammela 49 61.9 Hyvinkää 31.10.2020
5 Kaisa-Liisa Turunen OulunKS 49 62.4 Kauhava 24.09.2016
N40 yli 70 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
33 Elina Luontila Nokia 46 70.4 Tampere 28.11.2020
18 Irina Laasala Akaa 40 70.2 Jyväskylä 28.09.2019
6 Noora Leiman Tammela 42 70.5 Tampere 28.11.2020
N50 50 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
40 Heli Heikkinen VesivehVi 50 49.7 Huittinen 02.09.2017
21 Tarja Metsälä Newton 52 47.2 Jyväskylä 30.11.2019
11 Johanna Jaaranen Helsinki 53 48.0 Helsinki 24.11.2018
N50 60 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
46 Heli Heikkinen VesivehVi 51 51.1 Turku 29.09.2018
35 Minna Mäkirinne Espoo 51 52.8 Tampere 28.11.2020
25 Johanna Seppä Espoo 55 55.9 Tampere 28.11.2020
19 Iina Laine Uusikaupunki 50 56.5 Salo 29.10.2016
15 Maija Tikanoja Helsinki 51 52.7 Jyväskylä 21.11.2015
13 Marketta Nurminen Helsinki 55 54.7 Tampere 26.07.2014
N50 70 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
31 Soila Saarnio Newton 51 60.1 Jyväskylä 30.11.2019
17 Maj-Lis Rantanen Kaarina 67 60.6 Jyväskylä 28.09.2019
N50 yli 70 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
N60 50 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
N60 60 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
N60 70 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
17 Maj-Lis Rantanen Kaarina 67 60.6 Jyväskylä 28.09.2019
N60 yli 70 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
N70 50 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
N70 60 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
N70 70 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
N70 yli 70 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
N80 50 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
N80 60 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
N80 70 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
N80 yli 70 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika