Toistoleuanvedon TOP 10

Urheilijan ikä lasketaan tilastoihin syntymävuoden perusteella.

M 60 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
54 Heikki Messo Helsinki 63 59.5 Jyväskylä 28.09.2019
47 Jose Sorvaniemi NokianSW 25 58.3 Helsinki 24.11.2018
43 Janne Niemelä VieskVo 41 57.5 Jyväskylä 28.09.2019
42 Sebastian Åbrant Korsholm 12 52.7 Jyväskylä 28.09.2019
34 Elmo Flink Jyväskylä 15 58.6 Jyväskylä 28.09.2019
34 Konsta Koskinen Hämeenlinna 11 37.1 Jyväskylä 28.09.2019
33 Jarkko Hautaniemi Jalasjärvi 33 59.2 Turku 29.09.2018
33 Eetu Viitala Rovaniemi 23 58.8 Turku 29.09.2018
32 Konsta Kallio Vantaa 19 54.4 Salo 29.10.2016
31 Jimi Saari Virrat 15 47.1 Jyväskylä 28.09.2019
M 70 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
56 Timo Matila Vire Salo 51 69.9 Hyvinkää 18.11.2017
53 Teemu Sivonen HakU 38 66.8 Hyvinkää 18.11.2017
52 Harri Kangas KauhajKa 38 67.5 Salo 29.10.2016
50 Marko Dammert Suomi 50 67.9 Espoo 16.06.2019
48 Heikki Messo Helsinki 61 62.0 Hyvinkää 18.11.2017
45 Ville Koponen Kuopio 27 68.2 Jyväskylä 21.11.2015
45 Heikki Luukkaa Turku 52 66.3 Jyväskylä 28.09.2019
44 Aaro Hanttu Helsinki 16 69.9 Jyväskylä 21.11.2015
44 Miika Forsten Forssa 41 63.3 Jyväskylä 28.09.2019
42 Elias Markkula Jyväskylä 26 69.1 Jyväskylä 21.11.2015
M 80 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
63 Juha Ruokonen JVK 46 72.5 Salo 29.10.2016
46 Timo Matila Suomi 53 72.0 Espoo 16.06.2019
45 Petri Kinnunen Helsinki 45 75.8 Jyväskylä 28.09.2019
44 Aaro Hanttu Helsinki 19 75.7 Helsinki 24.11.2018
43 Timo Saario Espoo 63 73.8 Jyväskylä 28.09.2019
43 Tero Kangas Tampere 39 73.8 Salo 29.10.2016
43 Pekka Rantanen Kaarina 69 73.2 Jyväskylä 28.09.2019
43 Harri Kangas Seinäjoki 36 71.4 Jyväskylä 29.11.2014
42 Niko Ranta LaihLu 31 73.5 Turku 29.09.2018
41 Toni Koivisto Sampu 42 72.5 Turku 29.09.2018
M 90 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
58 Joonas Mäkipelto Salo 30 80.1 Helsinki 24.11.2018
45 Janne Savonen Espoo 50 83.4 Turku 29.09.2018
45 Mika Turpeinen Hyvinkää 49 81.7 Jyväskylä 28.09.2019
44 Jyrki Hakasuo Huittinen 40 86.1 Helsinki 24.11.2018
44 Niklas Ranta Säkylä 28 85.5 Jyväskylä 28.09.2019
42 Markus Holopainen Helsinki 51 83.1 Helsinki 24.11.2018
42 Tero Kangas Tampere 40 80.1 Huittinen 02.09.2017
41 Matti Karvonen Turku 46 80.3 Helsinki 24.11.2018
39 Konsta Koivuranta Jyväskylä 24 83.6 Tampere 26.07.2014
38 Timo Nurmi Tuusula 51 83.0 Helsinki 24.11.2018
M 100 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
50 Valtteri Kenkkilä Hkääntö 38 97.6 Turku 29.09.2018
44 Janne Savonen Espoo 51 90.9 Jyväskylä 28.09.2019
41 Jyrki Hakasuo HuiVo 41 90.2 Jyväskylä 28.09.2019
40 Tero Ukkonen Suomi 35 98.7 Espoo 16.06.2019
39 Ari Siltaoja Seinäjoki 33 98.7 Helsinki 24.11.2018
39 Jani Mäkipelto Salo 33 91.2 Jyväskylä 28.09.2019
36 Ville Kivelä Tampere 28 90.6 Jyväskylä 21.11.2015
36 Mikko Ristikangas Espoo 41 90.3 Jyväskylä 28.09.2019
35 Tero Tiensuu TaSi 48 90.7 Jyväskylä 28.09.2019
34 Teemu Ojala Espoo 30 90.4 Jyväskylä 21.11.2015
M 110 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
50 Valtteri Kenkkilä Hkääntö 38 100.4 Helsinki 24.11.2018
43 Tero Ukkonen Seinäjoki 35 100.5 Jyväskylä 28.09.2019
37 Ari Siltaoja Seinäjoki 32 100.4 Huittinen 02.09.2017
29 Tuomas Rinne Turku 52 100.6 Hyvinkää 18.11.2017
28 Jere Hanttu Helsinki 48 104.8 Hyvinkää 18.11.2017
28 Harri Manninen Jalasjärvi 49 104.8 Jyväskylä 28.09.2019
28 Tuomas Kuronen Lahti 29 101.5 Tampere 26.07.2014
28 Tuomas Rytkönen KelVi 26 100.7 Jyväskylä 21.11.2015
28 Lauri Laasala Akaa 38 100.5 Jyväskylä 28.09.2019
27 Tero Hurtamo AlahKi 44 102.5 Hyvinkää 18.11.2017
M yli 110 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
28 Valtteri Kenkkilä Tampere 36 111.3 Salo 29.10.2016
26 Tero Hurtamo AlahKi 45 112.0 Helsinki 24.11.2018
25 Jere Häkkilä AlavU 25 110.6 Salo 29.10.2016
22 Aleksi Vihonen CFB 30 113.4 Huittinen 02.09.2017
22 Harri Manninen Suomi 49 111.0 Espoo 16.06.2019
16 Harri Tolonen Tuusula 39 110.6 Salo 29.10.2016
14 Arttu Hynni Vantaa 27 118.4 Tampere 26.07.2014
10 Janne Hakala Forssa 37 112.3 Salo 29.10.2016
8 Tuomo Kilpeläinen Oulu 44 118.1 Jyväskylä 28.09.2019
8 Mikko Tiensuu Tammela 38 110.1 Salo 29.10.2016
P7
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
20 Alarik Laasala Akaa 7 22.8 Helsinki 24.11.2018
13 Oskari Hirvijärvi Seinäjoki 7 23.0 Jyväskylä 28.09.2019
12 Oiva Hakasuo Huittinen 6 21.7 Helsinki 24.11.2018
7 Vili Talo Kausala 6 21.2 Jyväskylä 28.09.2019
P11
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
36 Sebastian Åbrant Korsholm 11 42.5 Turku 29.09.2018
34 Konsta Koskinen Hämeenlinna 11 37.1 Jyväskylä 28.09.2019
20 Alarik Laasala Akaa 7 22.8 Helsinki 24.11.2018
19 Oliver Rantala Espoo 11 34.8 Hyvinkää 18.11.2017
13 Oskari Hirvijärvi Seinäjoki 7 23.0 Jyväskylä 28.09.2019
12 Oiva Hakasuo Huittinen 6 21.7 Helsinki 24.11.2018
8 Kaspar Socada Helsinki 11 39.8 Helsinki 24.11.2018
7 Vili Talo Kausala 6 21.2 Jyväskylä 28.09.2019
P15
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
42 Sebastian Åbrant Korsholm 12 52.7 Jyväskylä 28.09.2019
39 Aaro Hanttu Helsinki 15 60.5 Tampere 26.07.2014
34 Elmo Flink Jyväskylä 15 58.6 Jyväskylä 28.09.2019
34 Konsta Koskinen Hämeenlinna 11 37.1 Jyväskylä 28.09.2019
31 Jimi Saari Virrat 15 47.1 Jyväskylä 28.09.2019
29 Juho Kopola SiSi 12 45.8 Salo 29.10.2016
28 Aarne Kärhä Espoo 14 57.8 Jyväskylä 29.11.2014
25 Aapo Holm Muhos 14 43.8 Jyväskylä 28.09.2019
24 Tuure Pelkonen Tuusula 15 49.2 Jyväskylä 28.09.2019
21 Veerti Veisterä Espoo 14 54.7 Jyväskylä 29.11.2014
P19 70 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
44 Aaro Hanttu Helsinki 16 69.9 Jyväskylä 21.11.2015
42 Sebastian Åbrant Korsholm 12 52.7 Jyväskylä 28.09.2019
34 Elmo Flink Jyväskylä 15 58.6 Jyväskylä 28.09.2019
34 Konsta Koskinen Hämeenlinna 11 37.1 Jyväskylä 28.09.2019
32 Konsta Kallio Vantaa 19 54.4 Salo 29.10.2016
31 Jimi Saari Virrat 15 47.1 Jyväskylä 28.09.2019
29 Juho Kopola SiSi 12 45.8 Salo 29.10.2016
28 Aarne Kärhä Espoo 14 57.8 Jyväskylä 29.11.2014
25 Oliver Ruotsalainen Siilinjärvi 17 61.6 Tampere 26.07.2014
25 Aapo Holm Muhos 14 43.8 Jyväskylä 28.09.2019
P19 yli 70 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
44 Aaro Hanttu Helsinki 19 75.7 Helsinki 24.11.2018
39 Hugo Mattola Haapajärvi 18 75.5 Jyväskylä 28.09.2019
30 Lasse Pesonen Oulu 19 72.2 Salo 29.10.2016
21 Klaus Salmesvirta JVK 19 75.2 Jyväskylä 21.11.2015
M40 60 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
54 Heikki Messo Helsinki 63 59.5 Jyväskylä 28.09.2019
43 Janne Niemelä VieskVo 41 57.5 Jyväskylä 28.09.2019
30 Jarmo Metsälä Espoo 52 55.9 Jyväskylä 28.09.2019
14 Robert Lindfors Vantaa 49 55.6 Hyvinkää 18.11.2017
M40 70 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
56 Timo Matila Vire Salo 51 69.9 Hyvinkää 18.11.2017
50 Marko Dammert Suomi 50 67.9 Espoo 16.06.2019
48 Heikki Messo Helsinki 61 62.0 Hyvinkää 18.11.2017
45 Heikki Luukkaa Turku 52 66.3 Jyväskylä 28.09.2019
44 Miika Forsten Forssa 41 63.3 Jyväskylä 28.09.2019
41 Markku Nurmi Suomi 47 63.6 Espoo 16.06.2019
37 Reijo Pitkäranta Espoo 55 69.7 Helsinki 24.11.2018
37 Markku Laine Espoo 42 62.1 Jyväskylä 28.09.2019
33 Arto Immonen TCGOulu 51 63.1 Jyväskylä 21.11.2015
31 Jussi Jääskeläinen Kerava 45 65.7 Jyväskylä 28.09.2019
M40 80 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
63 Juha Ruokonen JVK 46 72.5 Salo 29.10.2016
46 Timo Matila Suomi 53 72.0 Espoo 16.06.2019
45 Petri Kinnunen Helsinki 45 75.8 Jyväskylä 28.09.2019
43 Timo Saario Espoo 63 73.8 Jyväskylä 28.09.2019
43 Pekka Rantanen Kaarina 69 73.2 Jyväskylä 28.09.2019
41 Toni Koivisto Sampu 42 72.5 Turku 29.09.2018
40 Jukka Nissinen KuopionPU 45 75.2 Hyvinkää 18.11.2017
39 Jari Vainio KalvI 59 78.9 Jyväskylä 28.09.2019
36 Tero Salonen Luvia 54 71.3 Jyväskylä 28.09.2019
35 Kari Häkkilä AlavU 59 79.9 Jyväskylä 28.09.2019
M40 90 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
45 Janne Savonen Espoo 50 83.4 Turku 29.09.2018
45 Mika Turpeinen Hyvinkää 49 81.7 Jyväskylä 28.09.2019
44 Jyrki Hakasuo Huittinen 40 86.1 Helsinki 24.11.2018
42 Markus Holopainen Helsinki 51 83.1 Helsinki 24.11.2018
42 Tero Kangas Tampere 40 80.1 Huittinen 02.09.2017
41 Matti Karvonen Turku 46 80.3 Helsinki 24.11.2018
38 Timo Nurmi Tuusula 51 83.0 Helsinki 24.11.2018
38 Ilkka Kalenius NokianSW 43 81.2 Salo 29.10.2016
37 Jukka Nissinen KuopionPU 46 80.3 Helsinki 24.11.2018
34 Pekka Sääksjärvi Hämeenlinna 47 81.2 Jyväskylä 28.09.2019
M40 100 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
44 Janne Savonen Espoo 51 90.9 Jyväskylä 28.09.2019
41 Jyrki Hakasuo HuiVo 41 90.2 Jyväskylä 28.09.2019
36 Mikko Ristikangas Espoo 41 90.3 Jyväskylä 28.09.2019
35 Tero Tiensuu TaSi 48 90.7 Jyväskylä 28.09.2019
32 Jani Heikkala Helsinki 44 90.5 Hyvinkää 18.11.2017
30 Marko Keskinen Helsinki 50 94.8 Jyväskylä 28.09.2019
29 Jari Vainio KalvI 58 90.6 Turku 29.09.2018
26 Jukka Hyvärinen Turku 47 90.3 Espoo 26.09.2015
26 Jukka Hyvärinen Turku 48 90.3 Salo 29.10.2016
23 Petri Välkkynen TurSa 45 92.8 Turku 29.09.2018
M40 110 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
29 Tuomas Rinne Turku 52 100.6 Hyvinkää 18.11.2017
28 Harri Manninen Jalasjärvi 49 104.8 Jyväskylä 28.09.2019
28 Jere Hanttu Helsinki 48 104.8 Hyvinkää 18.11.2017
27 Tero Hurtamo AlahKi 44 102.5 Hyvinkää 18.11.2017
22 Jari Hänninen Espoo 53 108.2 Turku 29.09.2018
20 Arto Piik KelVi 43 101.6 Espoo 26.09.2015
17 Jari Isoaho KelVi 47 100.6 Jyväskylä 28.09.2019
14 Juhani Reinikainen KelVi 57 101.3 Jyväskylä 28.09.2019
14 Jouko Jukkola Helsinki 62 100.1 Helsinki 24.11.2018
12 Sami Aaltonen Turku 51 104.6 Helsinki 24.11.2018
M40 yli 110 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
26 Tero Hurtamo AlahKi 45 112.0 Helsinki 24.11.2018
22 Harri Manninen Suomi 49 111.0 Espoo 16.06.2019
8 Tuomo Kilpeläinen Oulu 44 118.1 Jyväskylä 28.09.2019
M50 60 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
54 Heikki Messo Helsinki 63 59.5 Jyväskylä 28.09.2019
30 Jarmo Metsälä Espoo 52 55.9 Jyväskylä 28.09.2019
M50 70 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
56 Timo Matila Vire Salo 51 69.9 Hyvinkää 18.11.2017
50 Marko Dammert Suomi 50 67.9 Espoo 16.06.2019
48 Heikki Messo Helsinki 61 62.0 Hyvinkää 18.11.2017
45 Heikki Luukkaa Turku 52 66.3 Jyväskylä 28.09.2019
37 Reijo Pitkäranta Espoo 55 69.7 Helsinki 24.11.2018
33 Arto Immonen TCGOulu 51 63.1 Jyväskylä 21.11.2015
30 Jouko Tuunainen Jyväskylä 63 68.5 Jyväskylä 28.09.2019
30 Jukka Toivanen SonPa 62 66.0 Jyväskylä 28.09.2019
29 Jouko Hautamäki Jyväskylä 70 64.4 Jyväskylä 28.09.2019
28 Ismo Ahonen Tornio 53 67.8 Jyväskylä 21.11.2015
M50 80 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
46 Timo Matila Suomi 53 72.0 Espoo 16.06.2019
43 Timo Saario Espoo 63 73.8 Jyväskylä 28.09.2019
43 Pekka Rantanen Kaarina 69 73.2 Jyväskylä 28.09.2019
39 Jari Vainio KalvI 59 78.9 Jyväskylä 28.09.2019
36 Tero Salonen Luvia 54 71.3 Jyväskylä 28.09.2019
35 Kari Häkkilä AlavU 59 79.9 Jyväskylä 28.09.2019
32 Kenneth Morelius Nurmijärvi 57 79.4 Helsinki 24.11.2018
29 Janne Virtanen SPEEDO 51 73.9 Jyväskylä 21.11.2015
29 Asko Keränen Tampere 57 71.3 Salo 29.10.2016
28 Jouko Tuunainen Jyväskylä 60 76.5 Salo 29.10.2016
M50 90 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
45 Janne Savonen Espoo 50 83.4 Turku 29.09.2018
42 Markus Holopainen Helsinki 51 83.1 Helsinki 24.11.2018
38 Timo Nurmi Tuusula 51 83.0 Helsinki 24.11.2018
32 Kari Häkkilä AlavU 57 83.3 Hyvinkää 18.11.2017
32 Hannu Toivanen Kuopio 61 80.1 Jyväskylä 28.09.2019
30 Jari Uimi Akaa 64 80.9 Jyväskylä 28.09.2019
29 Erkki Vilja Lahti 51 84.9 Hyvinkää 18.11.2017
29 Jari Vainio Iittala 56 84.4 Salo 29.10.2016
28 Eero Välimäki Vaasa 54 83.3 Jyväskylä 29.11.2014
28 Jouko Huovinen Jyväskylä 58 81.6 Jyväskylä 28.09.2019
M50 100 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
44 Janne Savonen Espoo 51 90.9 Jyväskylä 28.09.2019
30 Marko Keskinen Helsinki 50 94.8 Jyväskylä 28.09.2019
29 Jari Vainio KalvI 58 90.6 Turku 29.09.2018
20 Ilpo Rinne Kotka 50 92.6 Helsinki 24.11.2018
20 Ossi Kautiainen Helsinki 56 92.5 Jyväskylä 28.09.2019
20 Reino Kaikkonen KelVi 61 91.0 Jyväskylä 21.11.2015
16 Jouni Varpelaide Sipoo 56 91.0 Jyväskylä 28.09.2019
13 Jouko Jukkola Helsinki 62 96.2 Turku 29.09.2018
M50 110 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
29 Tuomas Rinne Turku 52 100.6 Hyvinkää 18.11.2017
22 Jari Hänninen Espoo 53 108.2 Turku 29.09.2018
14 Juhani Reinikainen KelVi 57 101.3 Jyväskylä 28.09.2019
14 Jouko Jukkola Helsinki 62 100.1 Helsinki 24.11.2018
12 Sami Aaltonen Turku 51 104.6 Helsinki 24.11.2018
12 Ilkka Halla-aho BalNummela 63 100.9 Jyväskylä 28.09.2019
11 Arto Kantanen Pieksämäki 56 100.3 Tampere 26.07.2014
M50 yli 110 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
M60 60 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
54 Heikki Messo Helsinki 63 59.5 Jyväskylä 28.09.2019
M60 70 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
48 Heikki Messo Helsinki 61 62.0 Hyvinkää 18.11.2017
30 Jouko Tuunainen Jyväskylä 63 68.5 Jyväskylä 28.09.2019
30 Jukka Toivanen SonPa 62 66.0 Jyväskylä 28.09.2019
29 Jouko Hautamäki Jyväskylä 70 64.4 Jyväskylä 28.09.2019
28 Ilkka Mikkonen Vanha-Ulvila 76 65.8 Hyvinkää 18.11.2017
27 Lars Hermans Vaasa 61 64.2 Jyväskylä 21.11.2015
26 Ilpo Westman Voikkaa 72 67.5 Hyvinkää 18.11.2017
26 Seppo VK Ahonen Jyväskylä 66 65.2 Jyväskylä 21.11.2015
25 Olli Kasurinen Pieksämäki 74 68.5 Hyvinkää 18.11.2017
17 Tapio Kurkela Tampere 68 67.1 Helsinki 24.11.2018
M60 80 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
43 Timo Saario Espoo 63 73.8 Jyväskylä 28.09.2019
43 Pekka Rantanen Kaarina 69 73.2 Jyväskylä 28.09.2019
28 Jouko Tuunainen Jyväskylä 60 76.5 Salo 29.10.2016
25 Erik Gustafsson Alavus 73 77.7 Salo 29.10.2016
25 Ilpo Westman Voikkaa 74 71.0 Jyväskylä 28.09.2019
24 Terho Koho NSW 63 76.8 Jyväskylä 21.11.2015
21 Seppo Kaitanen Espoo 61 76.8 Hyvinkää 18.11.2017
21 Rainer Fagerlund Jyväskylä 70 76.5 Helsinki 24.11.2018
18 Seppo Salmela Hyvinkää 62 77.6 Jyväskylä 29.11.2014
17 Esko Mälkiä Jyväskylä 74 75.1 Hyvinkää 18.11.2017
M60 90 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
32 Hannu Toivanen Kuopio 61 80.1 Jyväskylä 28.09.2019
30 Jari Uimi Akaa 64 80.9 Jyväskylä 28.09.2019
25 Erik Gustafsson Alavus 76 80.2 Jyväskylä 28.09.2019
22 Reino Kaikkonen KelVi 62 88.8 Kauhava 24.09.2016
22 Harri Helander Kerava 62 84.3 Jyväskylä 28.09.2019
21 Paavo Oravainen Oulu 63 81.2 Jyväskylä 21.11.2015
20 Rainer Fagerlund Jyväskylä 68 81.4 Kauhava 24.09.2016
19 Seppo Salmela Hyvinkää 65 81.2 Hyvinkää 18.11.2017
19 Jarmo Lesonen Tampere 61 80.5 Hyvinkää 18.11.2017
19 Pekka Manninen HakU 63 80.2 Jyväskylä 28.09.2019
M60 100 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
20 Reino Kaikkonen KelVi 61 91.0 Jyväskylä 21.11.2015
13 Jouko Jukkola Helsinki 62 96.2 Turku 29.09.2018
M60 110 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
14 Jouko Jukkola Helsinki 62 100.1 Helsinki 24.11.2018
12 Ilkka Halla-aho BalNummela 63 100.9 Jyväskylä 28.09.2019
M60 yli 110 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
M70 60 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
M70 70 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
29 Jouko Hautamäki Jyväskylä 70 64.4 Jyväskylä 28.09.2019
28 Ilkka Mikkonen Vanha-Ulvila 76 65.8 Hyvinkää 18.11.2017
26 Ilpo Westman Voikkaa 72 67.5 Hyvinkää 18.11.2017
25 Olli Kasurinen Pieksämäki 74 68.5 Hyvinkää 18.11.2017
10 Vesa Mäkinen Tampere 73 66.3 Jyväskylä 29.11.2014
M70 80 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
25 Erik Gustafsson Alavus 73 77.7 Salo 29.10.2016
25 Ilpo Westman Voikkaa 74 71.0 Jyväskylä 28.09.2019
21 Rainer Fagerlund Jyväskylä 70 76.5 Helsinki 24.11.2018
17 Esko Mälkiä Jyväskylä 74 75.1 Hyvinkää 18.11.2017
17 Olli Kasurinen Pieksämäki 73 71.0 Kauhava 24.09.2016
16 Juhani Rauhanen Helsinki 70 73.9 Helsinki 24.11.2018
6 Antero Såg Jyväskylä 72 75.9 Jyväskylä 28.09.2019
M70 90 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
25 Erik Gustafsson Alavus 76 80.2 Jyväskylä 28.09.2019
M70 100 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
M70 110 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
M70 yli 110 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
N 50 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
44 Aivika Kullas Suomi 13 47.1 Espoo 16.06.2019
40 Heli Heikkinen VesivehVi 50 49.7 Huittinen 02.09.2017
33 Liina Luukkaa Turku 11 34.5 Helsinki 24.11.2018
31 Heini Haapkylä Pyhtää 12 49.0 Jyväskylä 21.11.2015
29 Petra Pennanen Suomi 10 33.6 Espoo 16.06.2019
25 Camilla Minkkinen Äänekoski 10 28.9 Jyväskylä 29.11.2014
23 Vilja Hujanen Akaa 11 33.5 Helsinki 24.11.2018
22 Hanna Ruotsalainen Helsinki 31 49.0 Salo 29.10.2016
22 Sofia Ukkonen Seinäjoki 7 29.1 Jyväskylä 28.09.2019
20 Emilia Vilokkinen Äänekoski 11 39.4 Jyväskylä 21.11.2015
N 60 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
46 Heli Heikkinen VesivehVi 51 51.1 Turku 29.09.2018
37 Mari Hakasuo HuiVo 37 57.7 Jyväskylä 28.09.2019
36 Heini Haapkylä PyhtKi 16 57.0 Jyväskylä 28.09.2019
31 Hanna Kangastupa Alajärvi 35 58.0 Jyväskylä 28.09.2019
31 Aivika Kullas Kisko 13 54.4 Jyväskylä 28.09.2019
30 Tiina Valli NokianSW 44 59.6 Huittinen 02.09.2017
30 Sini Mattila Jyväskylä 23 56.2 Tampere 26.07.2014
25 Milla Vahtila Helsinki 26 59.5 Jyväskylä 21.11.2015
23 Henriikka Lahtinen Helsinki 31 55.8 Hyvinkää 18.11.2017
22 Minna Mäkirinne-Autio Newton 50 54.8 Jyväskylä 28.09.2019
N 70 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
38 Nelli Riihuhta Jyväskylä 31 62.6 Jyväskylä 28.09.2019
36 Noora Kärkkäinen Lieto 31 64.2 Turku 29.09.2018
34 Marita Harju Jyväskylä 47 62.6 Jyväskylä 28.09.2019
34 Tiina Valli NokianSW 45 62.1 Turku 29.09.2018
28 Nelli Jokinen Turku 24 61.6 Salo 29.10.2016
28 Soila Saarnio Kauniainen 50 60.1 Helsinki 24.11.2018
24 Mari Turpela Jyväskylä 34 64.3 Helsinki 24.11.2018
22 Milla Vahtila Helsinki 28 64.3 Hyvinkää 18.11.2017
21 Irina Laasala Akaa 38 63.9 Huittinen 02.09.2017
19 Mari Kallioinen Jyväskylä 34 66.4 Kauhava 24.09.2016
N yli 70 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
35 Anne-Elina Kinnunen KokJy 25 72.5 Hyvinkää 18.11.2017
32 Elina Luontila Nokia 45 71.1 Jyväskylä 28.09.2019
30 Johanna Tupamäki KelVi 26 70.9 Salo 29.10.2016
21 Jonna Häkkilä Suomi 31 73.6 Espoo 16.06.2019
18 Irina Laasala Akaa 40 70.2 Jyväskylä 28.09.2019
T7
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
22 Sofia Ukkonen Seinäjoki 7 29.1 Jyväskylä 28.09.2019
17 Ronja Posti Espoo 6 15.8 Helsinki 24.11.2018
13 Annukka Ikkala Akaa 7 24.3 Jyväskylä 28.09.2019
12 Elmi Mäkelä Savitaipale 7 26.1 Helsinki 24.11.2018
6 Anni Hakasuo HuitSW 7 30.7 Hyvinkää 18.11.2017
T11
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
42 Aivika Kullas Kisko 11 38.1 Hyvinkää 18.11.2017
33 Liina Luukkaa Turku 11 34.5 Helsinki 24.11.2018
29 Petra Pennanen Suomi 10 33.6 Espoo 16.06.2019
27 Heini Haapkylä Pyhtää 11 42.1 Tampere 26.07.2014
25 Camilla Minkkinen Äänekoski 10 28.9 Jyväskylä 29.11.2014
23 Vilja Hujanen Akaa 11 33.5 Helsinki 24.11.2018
22 Sofia Ukkonen Seinäjoki 7 29.1 Jyväskylä 28.09.2019
20 Emilia Vilokkinen Äänekoski 11 39.4 Jyväskylä 21.11.2015
19 Selma Mäenpää Klaukkala 9 29.8 Tampere 26.07.2014
18 Elmi Mäkelä Savitaipale 8 29.2 Jyväskylä 28.09.2019
T15
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
44 Aivika Kullas Suomi 13 47.1 Espoo 16.06.2019
33 Heini Haapkylä PyhtKi 14 53.6 Hyvinkää 18.11.2017
33 Liina Luukkaa Turku 11 34.5 Helsinki 24.11.2018
29 Petra Pennanen Suomi 10 33.6 Espoo 16.06.2019
25 Camilla Minkkinen Äänekoski 10 28.9 Jyväskylä 29.11.2014
23 Vilja Hujanen Akaa 11 33.5 Helsinki 24.11.2018
22 Sofia Ukkonen Seinäjoki 7 29.1 Jyväskylä 28.09.2019
20 Emilia Vilokkinen Äänekoski 11 39.4 Jyväskylä 21.11.2015
19 Iida Jokinen Riihimäki 12 35.0 Tampere 26.07.2014
19 Selma Mäenpää Klaukkala 9 29.8 Tampere 26.07.2014
T19 50 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
44 Aivika Kullas Suomi 13 47.1 Espoo 16.06.2019
33 Liina Luukkaa Turku 11 34.5 Helsinki 24.11.2018
31 Heini Haapkylä Pyhtää 12 49.0 Jyväskylä 21.11.2015
29 Petra Pennanen Suomi 10 33.6 Espoo 16.06.2019
25 Camilla Minkkinen Äänekoski 10 28.9 Jyväskylä 29.11.2014
23 Vilja Hujanen Akaa 11 33.5 Helsinki 24.11.2018
22 Sofia Ukkonen Seinäjoki 7 29.1 Jyväskylä 28.09.2019
20 Emilia Vilokkinen Äänekoski 11 39.4 Jyväskylä 21.11.2015
19 Iida Jokinen Riihimäki 12 35.0 Tampere 26.07.2014
19 Selma Mäenpää Klaukkala 9 29.8 Tampere 26.07.2014
T19 yli 50 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
36 Heini Haapkylä PyhtKi 16 57.0 Jyväskylä 28.09.2019
31 Aivika Kullas Kisko 13 54.4 Jyväskylä 28.09.2019
17 Helmi Hujanen Akaa 14 54.2 Jyväskylä 28.09.2019
N40 50 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
40 Heli Heikkinen VesivehVi 50 49.7 Huittinen 02.09.2017
19 Tarja Metsälä Espoo 50 48.3 Hyvinkää 18.11.2017
11 Johanna Jaaranen Helsinki 53 48.0 Helsinki 24.11.2018
N40 60 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
46 Heli Heikkinen VesivehVi 51 51.1 Turku 29.09.2018
30 Tiina Valli NokianSW 44 59.6 Huittinen 02.09.2017
22 Minna Mäkirinne-Autio Newton 50 54.8 Jyväskylä 28.09.2019
19 Iina Laine Uusikaupunki 50 56.5 Salo 29.10.2016
18 Tarja Metsälä Espoo 48 52.4 Espoo 26.09.2015
15 Maija Tikanoja Helsinki 51 52.7 Jyväskylä 21.11.2015
13 Marketta Nurminen Helsinki 55 54.7 Tampere 26.07.2014
10 Johanna Bies Hamina 42 57.5 Tampere 26.07.2014
N40 70 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
34 Marita Harju Jyväskylä 47 62.6 Jyväskylä 28.09.2019
34 Tiina Valli NokianSW 45 62.1 Turku 29.09.2018
28 Soila Saarnio Kauniainen 50 60.1 Helsinki 24.11.2018
17 Maj-Lis Rantanen Kaarina 67 60.6 Jyväskylä 28.09.2019
5 Kaisa-Liisa Turunen OulunKS 49 62.4 Kauhava 24.09.2016
N40 yli 70 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
32 Elina Luontila Nokia 45 71.1 Jyväskylä 28.09.2019
18 Irina Laasala Akaa 40 70.2 Jyväskylä 28.09.2019
N50 50 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
40 Heli Heikkinen VesivehVi 50 49.7 Huittinen 02.09.2017
19 Tarja Metsälä Espoo 50 48.3 Hyvinkää 18.11.2017
11 Johanna Jaaranen Helsinki 53 48.0 Helsinki 24.11.2018
N50 60 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
46 Heli Heikkinen VesivehVi 51 51.1 Turku 29.09.2018
22 Minna Mäkirinne-Autio Newton 50 54.8 Jyväskylä 28.09.2019
19 Iina Laine Uusikaupunki 50 56.5 Salo 29.10.2016
15 Maija Tikanoja Helsinki 51 52.7 Jyväskylä 21.11.2015
13 Marketta Nurminen Helsinki 55 54.7 Tampere 26.07.2014
N50 70 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
28 Soila Saarnio Kauniainen 50 60.1 Helsinki 24.11.2018
17 Maj-Lis Rantanen Kaarina 67 60.6 Jyväskylä 28.09.2019
N50 yli 70 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
N60 50 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
N60 60 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
N60 70 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
17 Maj-Lis Rantanen Kaarina 67 60.6 Jyväskylä 28.09.2019
N60 yli 70 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
N70 50 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
N70 60 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
N70 70 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
N70 yli 70 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika