Toistoleuanvedon SM-kisoihin (yleiset sarjat) ja Suomen Cupiin (juniori- ja veteraanisarjat) sekä joukkue-SM-kisoihin ilmoittautuneet 30.11.2019

Julkaistu: 17.11.2019

Ilmoittautuneet vetojärjestyksessä. Vetojärjestys määräytyy viime vuoden SM-kisojen tulosten perusteella käännetyssä järjestyksessä. Niiden osalta, joilla ei ole sijoitusta samasta sarjasta viime vuoden SM-kisoista, vetojärjestys on arvottu.

Tytöt 7 v
Sofia Ukkonen, Seinäjoki

Pojat 7 v
Oiva Hakasuo, HuiVo
Vili Talo, Kausala

Tytöt 11 v
Anni Hakasuo, HuiVo

Pojat 15 v
Jimi Saari, Virrat
Elmo Flink, Jyväskylä

Pojat 19 v, 70 kg
Julius Javanainen, Turku

Pojat 19 v, +70 kg
Viljami Virta, Ulvila

Miehet 60 kg
Heikki Messo, HakU

Miehet 70 kg
Jussi Jääskeläinen, Kerava
Teemu Kinnunen, Virrat
Heikki Luukkaa, Turku
Teemu Sivonen, HakU
Josa Lahti, Jyväskylä
Esko Åman, Kerava
Timo Tuuri, Fysio2000
Timo Matila, Vire
Markku Laine, Espoo

Miehet 80 kg
Petri Kinnunen, Helsinki
Marko Dammert, Lahti
Esko Heinola, KauhajKa
Matti Karvonen, LohtVe
Joonas Mäkipelto, Vire
Jari Vainio, Iittala
Juho Saloniemi, Helsinki
Lasse Pesonen, Helsinki
Niko Ranta, LaihLu

Miehet 90 kg
Kenneth Morelius, Nurmijärvi
Tommi Korpela, Helsinki
Markus Holopainen, Helsinki
Niklas Ranta, Säkylä

Naiset 50 kg
Liina Luukkaa, Turku

Naiset 60 kg
Iris Aalto, Helsinki
Noora Ranta, Turku
Hanna Kangastupa, Alajärvi
Mari Hakasuo, HuiVo
Heli Heikkinen, VesivehVi

Naiset 70 kg
Helena Huikkala, Kauvatsa
Laura Antinaho, Kiva
Anna-Kaisa Honkonen, Kiva
Irina Laasala, Akaa
Milla Vahtila, Helsinki
Nelli Riihuhta, KelVi
Mari Turpela, KelVi

Naiset +70 kg
Heli Koskimaa, Suinula
Johanna Tupamäki, KelVi
Jonna Häkkilä, AlavU
Anne-Elina Kinnunen, KokJy

Miehet 100 kg
Jani Mäkipelto, Vire
Jyrki Hakasuo, HuiVo
Jyrki Eriksson, HakU
Juho Venetpalo, LohtVe
Marko Salminen, Helsinki
Antti Kaski, Helsinki
Ari Siltaoja, AlavU

Miehet 110 kg
Lauri Laasala, Akaa
Mikko Karvonen, LohtVe
Tero Ukkonen, Seinäjoki
Valtteri Kenkkilä, Tampere

Miehet +110 kg
Jere Häkkilä, AlavU
Tuomas Korkia-aho, Jyväskylä
Mikko Äikäs, Vantaa
Harri Manninen, Jalasjärvi
Tero Hurtamo, AlahKi

Naiset 40 v, 70 kg
Marita Harju, KelVi

Naiset 50 v, 50 kg
Tarja Metsälä, Newton
Johanna Jaaranen, Helsinki

Naiset 50 v, 60 kg
Minna Mäkirinne-Autio, Newton

Naiset 50 v, 70 kg
Soila Saarnio, Newton

Naiset 60 v, 70 kg
Maj-Lis Rantanen, Kaarina

Miehet 40 v, 60 kg
Janne Niemelä, Ylivieska

Miehet 40 v, 110 kg
Jari Isoaho, Puuppola

Miehet 50 v, 80 kg
Kari Häkkilä, AlavU

Miehet 50 v, 90 kg
Timo Nurmi, Lahela
Jouko Huovinen, KelVi

Miehet 50 v, 100 kg
Jouni Varpelaide, USS

Miehet 50 v, 110 kg
Juhani Reinikainen, KelVi

Miehet 60 v, 70 kg
Antero Lassila, Seinäjoki
Jouko Tuunainen, Jyväskylä

Miehet 60 v, 80 kg
Pekka Rantanen, Kaarina

Miehet 60 v, 90 kg
Hannu Toivanen, Kuopio

Miehet 70 v, 60 kg
Matti Oksanen, KelVi

Miehet 70 v, 70 kg
Seppo VK Ahonen, Jyväskylä

Miehet 70 v, 80 kg
Rainer Fagerlund, Jyväskylä
Ilpo Westman, Voikkaa
Antero Såg, Jyväskylä