Lisäpainoleuanvedon TOP 10

Urheilijan ikä lasketaan tilastoihin syntymävuoden perusteella.

M 60 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
80.0 Sakari Mäntyselkä KelVi 24 59.5 Espoo 11.05.2019
77.0 Arto Immonen TCGOulu 55 59.3 Espoo 11.05.2019
72.0 Jose Sorvaniemi Suomi 26 59.3 Espoo 15.06.2019
68.0 Santeri Paronen Hkääntö 23 59.3 Seinäjoki 18.02.2017
64.0 Markku Laine Espoo 42 59.6 Espoo 11.05.2019
58.0 Olli-Pekka Tieksola Espoo 52 57.8 Espoo 11.05.2019
55.0 Jarkko Hautaniemi Jalasjärvi 33 59.0 Kuopio 19.05.2018
53.0 Arto Lyhteilä Orivesi 30 59.0 Seinäjoki 20.02.2016
52.0 Elmo Flink Jyväskylä 15 60.0 Espoo 11.05.2019
52.0 Topi Jaakonaho Viitasaari 19 57.4 Laukaa 14.05.2016
M 70 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
96.0 Harri Kangas Suomi 41 68.8 Espoo 15.06.2019
96.0 Mario Juronen Joutseno 35 68.5 Kuopio 19.05.2018
84.0 Sakari Mäntyselkä KelVi 24 63.4 Helsinki 16.02.2019
83.0 Timo Paukku Pihtipudas 47 69.7 Jyväskylä 05.04.2014
83.0 Martti Karppela KelVi 28 69.2 Jyväskylä 17.02.2018
79.0 Heikki Ulmanen Tampere 30 69.4 Jyväskylä 05.04.2014
78.0 Teemu Sivonen HakU 39 69.8 Hyvinkää 21.04.2018
77.0 Tomi Koskela Suomi 40 67.8 Espoo 15.06.2019
75.0 Tomi Järvinen Jyväskylä 30 69.4 Jyväskylä 05.04.2014
73.0 Santeri Paronen Hkääntö 24 64.0 Jyväskylä 17.02.2018
M 80 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
97.0 Mario Juronen Joutseno 34 78.9 Seinäjoki 18.02.2017
95.0 Eero Mäki LaPo 26 79.8 Kuopio 19.05.2018
95.0 Tero Kangas Tampere 41 78.4 Kuopio 19.05.2018
94.0 Marko Mäkinen Mänttä 37 77.7 Jyväskylä 23.05.2015
86.0 Tuomas Burke Eura 33 79.2 Espoo 27.09.2014
85.0 Konsta Koivuranta Jyväskylä 24 80.0 Jyväskylä 05.04.2014
85.0 Ville Koponen Kuopio 31 78.6 Espoo 11.05.2019
83.0 Antti Kantola NokianSW 34 79.4 Laukaa 14.05.2016
83.0 Jukka Nissinen KuopionPU 47 74.0 Espoo 11.05.2019
81.0 Timo Paukku Pihtipudas 47 76.8 Jyväskylä 11.01.2014
M 90 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
101.0 Teemu Ojala Espoo 34 86.8 Espoo 11.05.2019
100.0 Mario Juronen Joutseno 34 80.5 Jyväskylä 06.05.2017
98.0 Marko Mäkinen Suomi 41 84.9 Espoo 15.06.2019
97.0 Konsta Koivuranta Suomi 29 87.6 Espoo 15.06.2019
96.0 Miikka Lohimäki Helsinki 25 83.8 Helsinki 16.02.2019
93.0 Tuomas Rytkönen Jyväskylä 25 86.7 Jyväskylä 05.04.2014
91.0 Jyrki Hakasuo Huittinen 40 86.2 Kuopio 19.05.2018
91.0 Tuomas Burke Eura 34 82.6 Jyväskylä 23.05.2015
85.0 Vesa Timperi Kouvola 53 87.9 Hyvinkää 21.04.2018
82.0 Jyrki Eriksson Hyvinkää 31 85.5 Kuopio 19.05.2018
M 100 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
105.0 Tapio Hokkanen Turku 30 91.7 Espoo 11.05.2019
100.5 Marko Haarahiltunen Jyväskylä 29 92.1 Espoo 11.05.2019
100.0 Kimmo Kostiander Kausala 38 97.6 Helsinki 16.02.2019
100.0 Timo Lauttamus Isokyrö 38 94.5 Seinäjoki 18.02.2017
95.0 Tuomas Rytkönen KelVi 28 94.7 Seinäjoki 18.02.2017
91.0 Jyrki Hakasuo Huittinen 41 90.7 Helsinki 16.02.2019
86.0 Jani Heikkala Helsinki 46 95.1 Espoo 11.05.2019
85.5 Vesa Timperi Kouvola 53 91.3 Kuopio 19.05.2018
84.0 Jyrki Eriksson HYV 30 90.2 Jyväskylä 06.05.2017
82.0 Arttu Söderblom Tampere 23 95.0 Seinäjoki 18.02.2017
M 110 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
97.0 Timo Lauttamus Isokyrö 39 100.3 Jyväskylä 17.02.2018
94.0 Ilkka Outa Espoo 31 101.6 Hyvinkää 03.11.2018
94.0 Kimmo Kostiander Kausala 38 100.6 Espoo 11.05.2019
91.0 Tuomas Rytkönen KelVi 27 100.9 Laukaa 14.05.2016
83.0 Vesa Timperi Suomi 54 101.3 Espoo 15.06.2019
80.5 Tero Ukkonen Seinäjoki 31 100.1 Jyväskylä 23.05.2015
80.0 Tuomas Kuronen Lahti 29 102.0 Espoo 27.09.2014
80.0 Jaakko Vuorio Espoo 24 100.1 Espoo 27.09.2014
77.0 Lauri Laasala Suomi 38 101.1 Espoo 15.06.2019
75.0 Mikko Karvonen LohtVe 41 101.3 Espoo 11.05.2019
M yli 110 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
70.0 Tero Hurtamo AlahKi 46 111.3 Espoo 11.05.2019
65.5 Jesse Pynnönen JuankPo 25 121.6 Jyväskylä 06.05.2017
64.0 Jere Häkkilä AlavU 25 110.2 Jyväskylä 06.05.2017
62.0 Harri Tolonen Tuusula 39 110.3 Laukaa 14.05.2016
40.0 Tuomo Kilpeläinen Suomi 44 118.1 Espoo 15.06.2019
25.0 Ari Savolainen Järvenpää 29 130.5 Jyväskylä 11.01.2014
P7
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
8.0 Alarik Laasala Akaa 7 22.2 Kuopio 19.05.2018
P11
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
18.5 Sebastian Åbrant Korsholm 11 42.8 Hyvinkää 03.11.2018
9.0 Veeti Kopola SiSi 11 38.6 Jyväskylä 06.05.2017
8.0 Alarik Laasala Akaa 7 22.2 Kuopio 19.05.2018
P15
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
55.5 Juho Kopola SiSi 15 64.2 Hyvinkää 26.10.2019
55.0 Severi Kaverinen Kuopio 15 68.9 Espoo 11.05.2019
52.0 Elmo Flink Jyväskylä 15 60.0 Espoo 11.05.2019
51.0 Pire Sibomana Jyväskylä 15 58.7 Jyväskylä 05.04.2014
22.0 Sebastian Åbrant Vaasa 12 45.9 Helsinki 16.02.2019
9.0 Veeti Kopola SiSi 11 38.6 Jyväskylä 06.05.2017
8.0 Alarik Laasala Akaa 7 22.2 Kuopio 19.05.2018
P19 70 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
66.0 Juuso Puusa Paimio 19 65.7 Jyväskylä 05.04.2014
64.0 Sakari Mäntyselkä Kuopio 19 62.7 Jyväskylä 05.04.2014
60.0 Onni Kontro Jyväskylä 17 69.4 Espoo 11.05.2019
55.5 Juho Kopola SiSi 15 64.2 Hyvinkää 26.10.2019
55.0 Severi Kaverinen Kuopio 15 68.9 Espoo 11.05.2019
55.0 Justus Sire Mänstälä 17 64.2 Hyvinkää 26.10.2019
52.0 Elmo Flink Jyväskylä 15 60.0 Espoo 11.05.2019
52.0 Topi Jaakonaho Viitasaari 19 57.4 Laukaa 14.05.2016
51.0 Pire Sibomana Jyväskylä 15 58.7 Jyväskylä 05.04.2014
40.0 Oskari Hautamäki Jyväskylä 18 58.3 Jyväskylä 05.04.2014
P19 yli 70 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
75.0 Jonathan Rintamäki Ähtäri 18 89.0 Jyväskylä 05.04.2014
70.0 Oskari Itälaakso Kristiinankaupunki 19 72.3 Laukaa 14.05.2016
63.0 Klaus Salmesvirta JVK 19 74.9 Jyväskylä 23.05.2015
60.0 Veerti Pykäläinen JoensuunUS 19 80.3 Laukaa 14.05.2016
60.0 Jonathan Marjeta Kokkola 19 78.3 Jyväskylä 11.01.2014
57.0 Lasse Pesonen Oulu 19 70.7 Seinäjoki 20.02.2016
56.0 Jouni Kaikkonen Korpilahti 19 72.2 Jyväskylä 05.04.2014
45.0 Lauri Luojukoski Orimattila 19 105.4 Espoo 11.05.2019
M40 60 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
77.0 Arto Immonen TCGOulu 55 59.3 Espoo 11.05.2019
64.0 Markku Laine Espoo 42 59.6 Espoo 11.05.2019
58.0 Olli-Pekka Tieksola Espoo 52 57.8 Espoo 11.05.2019
46.0 Jarmo Metsälä Espoo 52 56.7 Espoo 11.05.2019
45.0 Marko Muurikka Kuusankoski 40 58.3 Kuopio 19.05.2018
M40 70 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
96.0 Harri Kangas Suomi 41 68.8 Espoo 15.06.2019
83.0 Timo Paukku Pihtipudas 47 69.7 Jyväskylä 05.04.2014
77.0 Tomi Koskela Suomi 40 67.8 Espoo 15.06.2019
72.0 Janne Hakanen Jurva 41 69.7 Jyväskylä 05.04.2014
70.0 Arto Immonen TCG Oulu 52 63.6 Espoo 11.06.2016
67.0 Jussi Jääskeläinen Kerava 45 65.0 Espoo 11.05.2019
66.0 Teemu Nyström Rajamäki 40 69.8 Espoo 11.05.2019
66.0 Lauri Jokinen Riihimäki 47 69.2 Jyväskylä 05.04.2014
64.0 Markku Laine Espoo 42 61.6 Hyvinkää 06.04.2019
56.0 Olli-Pekka Tieksola Espoo 52 63.4 Helsinki 16.02.2019
M40 80 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
95.0 Tero Kangas Tampere 41 78.4 Kuopio 19.05.2018
83.0 Jukka Nissinen KuopionPU 47 74.0 Espoo 11.05.2019
81.0 Timo Paukku Pihtipudas 47 76.8 Jyväskylä 11.01.2014
75.0 Matti Karvonen LohtVe 47 79.5 Espoo 11.05.2019
72.0 Christer Oivo WihdinWo 41 74.8 Laukaa 14.05.2016
68.0 Timo Parviainen Hyvinkää 50 77.2 Laukaa 14.05.2016
65.0 Ilkka Kalenius Nokia 41 79.9 Jyväskylä 05.04.2014
64.0 Lauri Vaittinen Helsinki 41 73.7 Espoo 11.05.2019
63.0 Terho Koho NokianSW 65 78.3 Jyväskylä 06.05.2017
63.0 Jouko Huovinen Jyväskylä 55 77.3 Laukaa 14.05.2016
M40 90 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
98.0 Marko Mäkinen Suomi 41 84.9 Espoo 15.06.2019
91.0 Jyrki Hakasuo Huittinen 40 86.2 Kuopio 19.05.2018
85.0 Vesa Timperi Kouvola 53 87.9 Hyvinkää 21.04.2018
78.0 Petri Välkkynen TurSa 46 89.3 Helsinki 16.02.2019
78.0 Jyrki Sarvo Raisio 41 88.9 Laukaa 14.05.2016
78.0 Janne Savonen Espoo 50 86.1 Kuopio 19.05.2018
71.0 Arto Kantanen Pieksämäki 58 86.3 Laukaa 14.05.2016
68.0 Matti Karvonen Turku 45 81.1 Jyväskylä 06.05.2017
66.0 Eero Välimäki Vaasa 55 84.7 Oulu 28.03.2015
65.0 Jukka Nissinen KuopionPU 43 81.0 Oulu 28.03.2015
M40 100 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
91.0 Jyrki Hakasuo Huittinen 41 90.7 Helsinki 16.02.2019
86.0 Jani Heikkala Helsinki 46 95.1 Espoo 11.05.2019
85.5 Vesa Timperi Kouvola 53 91.3 Kuopio 19.05.2018
75.0 Roy Holappa Oulu 42 90.9 Jyväskylä 05.04.2014
72.0 Arto Kantanen PieksVoi 59 90.6 Jyväskylä 06.05.2017
70.0 Reino Kaikkonen KelVi 62 90.3 Seinäjoki 20.02.2016
68.0 Jyrki Sarvo Raisio 40 90.5 Jyväskylä 23.05.2015
62.0 Kai Mikkonen SaJy 59 91.3 Laukaa 14.05.2016
58.0 Ossi Kautiainen Helsinki 56 93.7 Espoo 11.05.2019
55.0 Markus Parkkari VPT 40 91.9 Espoo 11.05.2019
M40 110 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
83.0 Vesa Timperi Suomi 54 101.3 Espoo 15.06.2019
75.0 Mikko Karvonen LohtVe 41 101.3 Espoo 11.05.2019
74.0 Tero Hurtamo AlahKi 45 100.4 Kuopio 19.05.2018
65.0 Harri Manninen Jalasjärvi 48 101.0 Jyväskylä 17.02.2018
65.0 Tuomas Rinne Sali82 Turku 51 100.5 Laukaa 14.05.2016
65.0 Arto Piik KelVi 43 100.2 Jyväskylä 23.05.2015
51.0 Jari Isoaho KelVi 47 100.7 Espoo 11.05.2019
50.0 Reino Kaikkonen KelVi 65 101.4 Helsinki 16.02.2019
48.0 Janne Sundberg YKV 40 101.9 Jyväskylä 06.05.2017
48.0 Jouko Jukkola Helsinki 62 100.6 Kuopio 19.05.2018
M40 yli 110 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
70.0 Tero Hurtamo AlahKi 46 111.3 Espoo 11.05.2019
40.0 Tuomo Kilpeläinen Suomi 44 118.1 Espoo 15.06.2019
M50 60 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
77.0 Arto Immonen TCGOulu 55 59.3 Espoo 11.05.2019
58.0 Olli-Pekka Tieksola Espoo 52 57.8 Espoo 11.05.2019
46.0 Jarmo Metsälä Espoo 52 56.7 Espoo 11.05.2019
M50 70 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
70.0 Arto Immonen TCG Oulu 52 63.6 Espoo 11.06.2016
65.0 Lauri Jokinen Riihimäki 52 68.9 Helsinki 16.02.2019
56.0 Olli-Pekka Tieksola Espoo 52 63.4 Helsinki 16.02.2019
50.0 Hannu Heino Loviisa 60 67.9 Espoo 27.09.2014
44.5 Olli Kasurinen Pieksämäki 75 69.8 Kuopio 19.05.2018
43.0 Ilpo Westman Voikkaa 73 68.6 Kuopio 19.05.2018
42.0 Ilkka Mikkonen Ulvila 76 66.8 Jyväskylä 06.05.2017
M50 80 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
81.0 Timo Paukku Pihtipudas 51 75.5 Kuopio 19.05.2018
68.0 Timo Parviainen Hyvinkää 50 77.2 Laukaa 14.05.2016
63.0 Terho Koho NokianSW 65 78.3 Jyväskylä 06.05.2017
63.0 Jouko Huovinen Jyväskylä 55 77.3 Laukaa 14.05.2016
60.0 Timo Saario VTT 63 78.0 Helsinki 16.02.2019
60.0 Ismo Litovuori HPP 60 77.6 Jyväskylä 06.05.2017
58.0 Kari Häkkilä Alavus 55 79.8 Jyväskylä 23.05.2015
57.0 Veli-Matti Laurila Oulu 50 72.6 Jyväskylä 05.04.2014
56.0 Janne Virtanen Jyväskylä 50 74.8 Jyväskylä 05.04.2014
55.0 Hannu Toivanen Kuopio 61 78.9 Espoo 11.05.2019
M50 90 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
85.0 Vesa Timperi Kouvola 53 87.9 Hyvinkää 21.04.2018
78.0 Janne Savonen Espoo 50 86.1 Kuopio 19.05.2018
71.0 Arto Kantanen Pieksämäki 58 86.3 Laukaa 14.05.2016
66.0 Eero Välimäki Vaasa 55 84.7 Oulu 28.03.2015
64.0 Jouko Huovinen KelVi 56 81.9 Jyväskylä 06.05.2017
58.0 Kari Häkkilä AlavU 57 82.6 Seinäjoki 18.02.2017
58.0 Erkki Vilja Lahti 53 82.3 Helsinki 16.02.2019
57.0 Reino Kaikkonen KelVi 61 88.9 Jyväskylä 23.05.2015
56.0 Pertti Vihervuori Orimattila 58 80.2 Hyvinkää 26.10.2019
51.0 Veli-Matti Mettomäki Viljakkala 60 81.1 Espoo 11.05.2019
M50 100 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
85.5 Vesa Timperi Kouvola 53 91.3 Kuopio 19.05.2018
72.0 Arto Kantanen PieksVoi 59 90.6 Jyväskylä 06.05.2017
70.0 Reino Kaikkonen KelVi 62 90.3 Seinäjoki 20.02.2016
62.0 Kai Mikkonen SaJy 59 91.3 Laukaa 14.05.2016
58.0 Ossi Kautiainen Helsinki 56 93.7 Espoo 11.05.2019
45.0 Jari Vainio KalvI 58 90.9 Kuopio 19.05.2018
30.0 Ilkka Halla-aho BalNummela 59 98.5 Jyväskylä 23.05.2015
M50 110 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
83.0 Vesa Timperi Suomi 54 101.3 Espoo 15.06.2019
65.0 Tuomas Rinne Sali82 Turku 51 100.5 Laukaa 14.05.2016
50.0 Reino Kaikkonen KelVi 65 101.4 Helsinki 16.02.2019
48.0 Jouko Jukkola Helsinki 62 100.6 Kuopio 19.05.2018
43.0 Harri Hagfors Jyväskylä 53 103.1 Jyväskylä 11.01.2014
34.0 Ilkka Halla-aho BalNummela 63 100.2 Helsinki 16.02.2019
M50 yli 110 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
M60 60 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
M60 70 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
50.0 Hannu Heino Loviisa 60 67.9 Espoo 27.09.2014
44.5 Olli Kasurinen Pieksämäki 75 69.8 Kuopio 19.05.2018
43.0 Ilpo Westman Voikkaa 73 68.6 Kuopio 19.05.2018
42.0 Ilkka Mikkonen Ulvila 76 66.8 Jyväskylä 06.05.2017
M60 80 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
63.0 Terho Koho NokianSW 65 78.3 Jyväskylä 06.05.2017
60.0 Timo Saario VTT 63 78.0 Helsinki 16.02.2019
60.0 Ismo Litovuori HPP 60 77.6 Jyväskylä 06.05.2017
55.0 Hannu Toivanen Kuopio 61 78.9 Espoo 11.05.2019
55.0 Rainer Fagerlund Jyväskylä 71 77.5 Espoo 11.05.2019
54.0 Pekka Manninen HakU 63 78.9 Espoo 11.05.2019
54.0 Pekka Rantanen Kaarina 66 74.8 Laukaa 14.05.2016
52.5 Erik Gustafsson Alavus 73 77.3 Laukaa 14.05.2016
45.0 Esko Mälkiä Jyväskylä 76 76.8 Espoo 11.05.2019
43.0 Ilpo Westman Voikkaa 70 71.1 Jyväskylä 23.05.2015
M60 90 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
70.0 Arto Kantanen Pieksämäki 60 87.0 Kuopio 19.05.2018
57.0 Reino Kaikkonen KelVi 61 88.9 Jyväskylä 23.05.2015
51.0 Veli-Matti Mettomäki Viljakkala 60 81.1 Espoo 11.05.2019
50.0 Pekka Härkönen Kajaani 60 85.0 Espoo 11.05.2019
50.0 Erik Gustafsson AlavU 75 80.6 Kuopio 19.05.2018
48.0 Rainer Fagerlund Jyväskylä 70 81.2 Kuopio 19.05.2018
38.0 Seppo Salmela Hyvinkää 63 80.7 Jyväskylä 23.05.2015
36.0 Hannu Leinonen JyPÄ 61 88.5 Espoo 11.05.2019
35.0 Esko Mälkiä Jyväskylä 73 80.1 Laukaa 14.05.2016
32.0 Matti Leivo Loimaa 61 86.9 Hyvinkää 21.04.2018
M60 100 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
70.0 Reino Kaikkonen KelVi 62 90.3 Seinäjoki 20.02.2016
60.0 Kai Mikkonen SaJy 62 90.7 Helsinki 16.02.2019
60.0 Kai Mikkonen SaJy 61 90.7 Kuopio 19.05.2018
M60 110 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
50.0 Reino Kaikkonen KelVi 65 101.4 Helsinki 16.02.2019
48.0 Jouko Jukkola Helsinki 62 100.6 Kuopio 19.05.2018
34.0 Ilkka Halla-aho BalNummela 63 100.2 Helsinki 16.02.2019
M60 yli 110 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
M70 60 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
M70 70 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
44.5 Olli Kasurinen Pieksämäki 75 69.8 Kuopio 19.05.2018
43.0 Ilpo Westman Voikkaa 73 68.6 Kuopio 19.05.2018
42.0 Ilkka Mikkonen Ulvila 76 66.8 Jyväskylä 06.05.2017
M70 80 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
55.0 Rainer Fagerlund Jyväskylä 71 77.5 Espoo 11.05.2019
52.5 Erik Gustafsson Alavus 73 77.3 Laukaa 14.05.2016
45.0 Esko Mälkiä Jyväskylä 76 76.8 Espoo 11.05.2019
43.0 Ilpo Westman Voikkaa 70 71.1 Jyväskylä 23.05.2015
43.0 Olli Kasurinen Pieksämäki 73 70.2 Laukaa 14.05.2016
40.0 Juhani Rauhanen Helsinki 71 76.7 Helsinki 16.02.2019
M70 90 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
50.0 Erik Gustafsson AlavU 75 80.6 Kuopio 19.05.2018
48.0 Rainer Fagerlund Jyväskylä 70 81.2 Kuopio 19.05.2018
35.0 Esko Mälkiä Jyväskylä 73 80.1 Laukaa 14.05.2016
M70 100 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
M70 110 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
M70 yli 110 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
N 50 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
47.0 Han Vo Suomi 29 46.9 Espoo 15.06.2019
44.0 Heli Heikkinen VesivehVi 52 49.2 Espoo 11.05.2019
34.0 Hanna Ruotsalainen Helsinki 32 47.6 Jyväskylä 06.05.2017
27.0 Tarja Metsälä Newton 52 48.6 Espoo 11.05.2019
16.5 Pauliina Kirvesniemi Mikkeli 13 31.4 Kuopio 19.05.2018
15.0 Vilja Hujanen Suomi 12 37.3 Espoo 15.06.2019
14.0 Helmi Hujanen Akaa 14 49.1 Helsinki 16.02.2019
14.0 Emilia Vilokkinen Äänekoski 11 35.3 Jyväskylä 23.05.2015
12.0 Johanna Jaaranen Helsinki 54 48.3 Espoo 11.05.2019
12.0 Iida Jokinen Riihimäki 12 33.1 Jyväskylä 05.04.2014
N 60 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
49.0 Mari Kallioinen KelVi 37 59.6 Espoo 11.05.2019
43.0 Hanna Ahvenainen Jyväskylä 29 58.1 Espoo 11.05.2019
43.0 Hanna Ahvenainen Suomi 29 58.1 Espoo 15.06.2019
42.0 Minna Silvennoinen Suomi 35 57.6 Espoo 15.06.2019
42.0 Heli Heikkinen VesivehVi 49 51.9 Seinäjoki 20.02.2016
41.0 Iina Laine Uusikaupunki 49 53.9 Jyväskylä 23.05.2015
36.0 Kirsi Kauko Jyväskylä 43 55.0 Espoo 11.05.2019
35.0 Irina Laasala Akaa 38 59.9 Seinäjoki 18.02.2017
35.0 Irina Laasala Akaa 39 59.9 Kuopio 19.05.2018
35.0 Inna Jäntti Hollola 27 58.4 Helsinki 16.02.2019
N 70 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
51.5 Marianne Katila Suomi 32 63.9 Espoo 15.06.2019
51.0 Noora Kärkkäinen Lieto 31 64.3 Kuopio 19.05.2018
46.0 Johanna Tupamäki KelVi 27 67.7 Jyväskylä 06.05.2017
41.0 Petra Vuolaspuro Helsinki 28 65.3 Jyväskylä 06.05.2017
41.0 Katarina Nordberg Helsinki 27 62.5 Espoo 27.09.2014
39.0 Mari Turpela Suomi 35 65.0 Espoo 15.06.2019
38.0 Hanna Ahvenainen Jyväskylä 28 60.6 Kuopio 19.05.2018
37.0 Mari Kallioinen Jyväskylä 35 66.2 Seinäjoki 18.02.2017
36.0 Irina Laasala Suomi 40 66.4 Espoo 15.06.2019
34.0 Marjo Peuhkurinen Oulu 47 64.8 Seinäjoki 18.02.2017
N yli 70 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
40.5 Anne-Elina Kinnunen Suomi 27 71.5 Espoo 15.06.2019
40.0 Johanna Tupamäki KelVi 26 70.3 Laukaa 14.05.2016
35.0 Irina Laasala Akaa 40 70.2 Helsinki 16.02.2019
31.0 Elina Luontila Suomi 45 70.7 Espoo 15.06.2019
30.0 Heli Koskimaa Suinula 34 70.4 Helsinki 16.02.2019
27.0 Tiia Törnvall Jyväskylä 25 70.5 Jyväskylä 23.05.2015
T7
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
6.0 Elmi Mäkelä Savitaipale 7 26.4 Hyvinkää 03.11.2018
T11
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
14.0 Emilia Vilokkinen Äänekoski 11 35.3 Jyväskylä 23.05.2015
11.0 Vilja Hujanen Akaa 11 31.9 Kuopio 19.05.2018
6.0 Elmi Mäkelä Savitaipale 7 26.4 Hyvinkää 03.11.2018
T15
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
29.0 Selma Mäenpää Klaukkala 14 58.3 Espoo 11.05.2019
25.0 Essi Alanko Salo 12 60.2 Laukaa 14.05.2016
16.5 Pauliina Kirvesniemi Mikkeli 13 31.4 Kuopio 19.05.2018
15.0 Vilja Hujanen Suomi 12 37.3 Espoo 15.06.2019
14.0 Helmi Hujanen Akaa 14 49.1 Helsinki 16.02.2019
14.0 Emilia Vilokkinen Äänekoski 11 35.3 Jyväskylä 23.05.2015
12.0 Iida Jokinen Riihimäki 12 33.1 Jyväskylä 05.04.2014
6.0 Elmi Mäkelä Savitaipale 7 26.4 Hyvinkää 03.11.2018
T19 50 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
16.5 Pauliina Kirvesniemi Mikkeli 13 31.4 Kuopio 19.05.2018
15.0 Vilja Hujanen Suomi 12 37.3 Espoo 15.06.2019
14.0 Helmi Hujanen Akaa 14 49.1 Helsinki 16.02.2019
14.0 Emilia Vilokkinen Äänekoski 11 35.3 Jyväskylä 23.05.2015
12.0 Iida Jokinen Riihimäki 12 33.1 Jyväskylä 05.04.2014
6.0 Elmi Mäkelä Savitaipale 7 26.4 Hyvinkää 03.11.2018
T19 yli 50 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
29.0 Selma Mäenpää Klaukkala 14 58.3 Espoo 11.05.2019
26.5 Heini Haapkylä PyhtKi 16 56.6 Helsinki 16.02.2019
25.0 Essi Alanko Salo 12 60.2 Laukaa 14.05.2016
15.0 Erika Pykäläinen Hyvinkää 18 61.7 Hyvinkää 26.10.2019
13.0 Helmi Hujanen Akaa 14 50.9 Espoo 11.05.2019
10.0 Melissa Vilja Lahti 17 53.0 Helsinki 16.02.2019
N40 50 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
44.0 Heli Heikkinen VesivehVi 52 49.2 Espoo 11.05.2019
27.0 Tarja Metsälä Newton 52 48.6 Espoo 11.05.2019
12.0 Johanna Jaaranen Helsinki 54 48.3 Espoo 11.05.2019
N40 60 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
42.0 Heli Heikkinen VesivehVi 49 51.9 Seinäjoki 20.02.2016
41.0 Iina Laine Uusikaupunki 49 53.9 Jyväskylä 23.05.2015
36.0 Kirsi Kauko Jyväskylä 43 55.0 Espoo 11.05.2019
32.0 Minna Mäkirinne-Autio Newton 50 54.0 Espoo 11.05.2019
32.0 Tiina Marjusaari KokJy 40 53.1 Jyväskylä 06.05.2017
30.0 Miia Länsisalmi Lahti 42 56.1 Helsinki 16.02.2019
27.0 Soila Saarnio Kauniainen 50 57.1 Jyväskylä 17.02.2018
25.0 Maija Tikanoja Helsinki 54 55.2 Kuopio 19.05.2018
25.0 Tarja Metsälä Espoo 49 50.4 Laukaa 14.05.2016
16.0 Marketta Nurminen Helsinki 60 55.4 Helsinki 16.02.2019
N40 70 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
36.0 Irina Laasala Suomi 40 66.4 Espoo 15.06.2019
34.0 Marjo Peuhkurinen Oulu 47 64.8 Seinäjoki 18.02.2017
30.0 Katja Salo Pirkkala 52 61.1 Espoo 11.05.2019
28.0 Soila Saarnio Espoo 51 60.1 Hyvinkää 06.04.2019
27.0 Maj-Lis Rantanen Kaarina 65 62.7 Seinäjoki 18.02.2017
24.0 Irja Virtala Palokka 59 63.6 Laukaa 14.05.2016
20.0 Johanna Kara Newton 54 62.9 Espoo 11.05.2019
20.0 Marita Harju Jyväskylä 47 62.3 Helsinki 16.02.2019
11.0 Kaisa-Liisa Turunen OulunKS 49 63.2 Laukaa 14.05.2016
N40 yli 70 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
35.0 Irina Laasala Akaa 40 70.2 Helsinki 16.02.2019
31.0 Elina Luontila Suomi 45 70.7 Espoo 15.06.2019
N50 50 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
44.0 Heli Heikkinen VesivehVi 52 49.2 Espoo 11.05.2019
27.0 Tarja Metsälä Newton 52 48.6 Espoo 11.05.2019
12.0 Johanna Jaaranen Helsinki 54 48.3 Espoo 11.05.2019
N50 60 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
41.0 Heli Heikkinen VesivehVi 52 52.0 Hyvinkää 06.04.2019
32.0 Minna Mäkirinne-Autio Newton 50 54.0 Espoo 11.05.2019
27.0 Soila Saarnio Kauniainen 50 57.1 Jyväskylä 17.02.2018
25.0 Maija Tikanoja Helsinki 54 55.2 Kuopio 19.05.2018
16.0 Marketta Nurminen Helsinki 60 55.4 Helsinki 16.02.2019
N50 70 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
30.0 Katja Salo Pirkkala 52 61.1 Espoo 11.05.2019
28.0 Soila Saarnio Espoo 51 60.1 Hyvinkää 06.04.2019
27.0 Maj-Lis Rantanen Kaarina 65 62.7 Seinäjoki 18.02.2017
24.0 Irja Virtala Palokka 59 63.6 Laukaa 14.05.2016
20.0 Johanna Kara Newton 54 62.9 Espoo 11.05.2019
10.0 Kaisa-Liisa Turunen OulunKS 50 63.7 Jyväskylä 06.05.2017
N50 yli 70 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
N60 50 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
N60 60 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
16.0 Marketta Nurminen Helsinki 60 55.4 Helsinki 16.02.2019
N60 70 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
27.0 Maj-Lis Rantanen Kaarina 65 62.7 Seinäjoki 18.02.2017
N60 yli 70 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
N70 50 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
N70 60 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
N70 70 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika
N70 yli 70 kg
Tulos Nimi Seura Ikä Paino Kilpailupaikka ja -aika