Lisäpainoleuanvedon SM-kisoihin (juniori- ja veteraanisarjat) ja Suomen Cupiin (yleiset sarjat) ilmoittautuneet 22.2.2020

Julkaistu: 09.02.2020

Tytöt 11 v – Vetoryhmä 1
Mäkelä Elmi (Savitaipale)

Pojat 11 v – Vetoryhmä 1
Laasala Alarik (Akaa)
Huikkala Vili (KauVo)

Tytöt 15 v – Vetoryhmä 1
Luukkaa Liina (Turku)

Pojat 15 v – Vetoryhmä 1
Holm Aapo (NLFT)
Åbrant Sebastian (Mustasaari)

Tytöt 19 v, +50 kg – Vetoryhmä 1
Haapkylä Heini (PyhtKi)

Pojat 19 v, 70 kg – Vetoryhmä 1
Javanainen Julius (Turku)
Karppinen Lauri-Kalle (Rovaniemi)
Rekonen Anton (Jyväskylä)
Flink Elmo (Jyväskylä)
Saari Jimi (Virrat)

Pojat 19 v, +70 kg – Vetoryhmä 1
Kontro Onni (Jyväskylä)

Miehet 60 v, 90 kg – Vetoryhmä 2
Härkänen Pekka (Kajaani)
Koskinen Veijo (KauhajKa)
Vainio Jari (KalvI)
Häkkilä Kari (AlavU)
Mettomäki Veli-Matti (Viljakkala)

Miehet 60 v, 100 kg – Vetoryhmä 2
Halla-aho Ilkka (LoBo)
Mikkonen Kai (SaJy) kilpailun ulkopuolella

Miehet 60 v, 110 kg – Vetoryhmä 2
Kaikkonen Reino (KelVi)
Jukkola Jouko (Helsinki)

Miehet 70 v, 70 kg – Vetoryhmä 2
Rauhanen Juhani (Helsinki)

Miehet 70 v, 80 kg – Vetoryhmä 2
Rantanen Pekka (Kaarina)
Fagerlund Rainer (Jyväskylä)

Miehet 70 v, 90 kg – Vetoryhmä 2
Såg Antero (Jyväskylä)

Miehet 80 v, 60 kg – Vetoryhmä 2
Oksanen Matti (KelVi)

Miehet 50 v, 70 kg – Vetoryhmä 3
Immonen Arto (NLFT)

Miehet 50 v, 80 kg – Vetoryhmä 3
Kolari Esa (Leppävirta)
Paukku Timo (Pihtipudas)
Tieksola Olli-Pekka (Espoo)

Miehet 50 v, 90 kg – Vetoryhmä 3
Vilja Erkki (Lahti)
Vihervuori Pertti (Orimattila)
Kautiainen Ossi (Helsinki)
Kalmari Hannu (AlavU)

Miehet 50 v, 100 kg – Vetoryhmä 3
Timperi Vesa (Kouvola)
Varpelaide Jouni (USS)
Keskinen Marko (Helsinki)

Miehet 60 v, 70 kg – Vetoryhmä 3
Lassila Antero (Seinäjoki)

Miehet 60 v, 80 kg – Vetoryhmä 3
Jokinen Hannu (Nummela)
Toivanen Hannu (Kuopio)

Miehet 40 v, 60 kg – Vetoryhmä 4
Laine Markku (Espoo)

Miehet 40 v, 70 kg – Vetoryhmä 4
Koskela Tomi (Kiiminki)
Kangas Harri (KauhajKa)

Miehet 40 v, 80 kg – Vetoryhmä 4
Peräkangas Jarmo (Lapua)
Nissinen Jukka (KuopionPU)
Karvonen Matti (LohtVe)

Miehet 40 v, 90 kg – Vetoryhmä 4
Anttila Mika (Sastamala)
Hakasuo Jyrki (HuiVo)

Miehet 40 v, 100 kg – Vetoryhmä 4
Parkkari Markus (VPT)
Heikkala Jani (Helsinki)

Miehet 40 v, 110 kg – Vetoryhmä 4
Isoaho Jari (KelVi)

Miehet 40 v, +110 kg – Vetoryhmä 4
Manninen Harri (Jalasjärvi)

Naiset 40 v, 60 kg – Vetoryhmä 5
Länsisalmi Miia (Lahti)
Kauko Kirsi (Säynätsalo)

Naiset 40 v, 70 kg – Vetoryhmä 5
Laasala Irina (Akaa)

Naiset 50 v, 50 kg – Vetoryhmä 5
Heikkinen Heli (VesivehVi)

Naiset 50 v, 60 kg – Vetoryhmä 5
Mäkirinne Minna (Newton)

Naiset 60 v, 70 kg – Vetoryhmä 5
Rantanen Maj-Lis (Kaarina)

Naiset 60 kg – Vetoryhmä 5
Visuri Anna (Kempele)
Seppä Hanna (HuiVo)
Hakasuo Mari (HuiVo)

Naiset 70 kg – Vetoryhmä 5
Keinänen Noora (NLFT)
Riihuhta Nelli (KelVi)
Honkonen Anna-Kaisa (Kiva)
Antinaho Laura (Kiva)

Naiset +70 kg – Vetoryhmä 5
Koskimaa Heli (Suinula)
Huikkala Helena (KauVo)
Häkkilä Jonna (AlavU)

Miehet 60 kg – Vetoryhmä 6
Kemppinen Henri (Rauha)

Miehet 70 kg – Vetoryhmä 6
Mäntyselkä Sakari (KelVi)

Miehet 80 kg – Vetoryhmä 6
Mäki Eero (LaPo)
Hyvärinen Jukka-Pekka (Oulu)
Ranta Niko (LaihLu)
Pesonen Lasse (Oulu)
Markkula Lauri (Tampere)
Karppela Martti (KelVi)

Miehet 90 kg – Vetoryhmä 6
Sorvari Teemu (Isojoki)
Ojala Teemu (Espoo)

Miehet 100 kg – Vetoryhmä 6
Hokkanen Tapio (Turku)

Miehet 110 kg – Vetoryhmä 6
Kaski Antti (Helsinki)
Haarahiltunen Marko (Jyväskylä)
Laasala Lauri (Akaa)

Miehet +110 kg – Vetoryhmä 6
Pynnönen Jesse (JuPu)
Veijula Jussi (Lieto)